مسئول مدرسه علمیه صاحب الزمان(عج) اصفهان:

مجموعه های علمی متولی متقن کردن مسائل زندگی مردم باشند

شناسه خبر : 68857

1397/09/13

تعداد بازدید : 55

مجموعه های علمی متولی متقن کردن مسائل زندگی مردم باشند
مسئول مدرسه علمیه صاحب الزمان(عج) اصفهان با بیان اینکه مجموعه های علمی باید متولی متقن کردن مسائل زندگی مردم باشند، افزود: دشمن فرصت هایی را که ما به عنوان مجموعه فرهنگی از دست می دهیم، غنیمت می شمارد.
به گزارش خبرگزاری کوثر از اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین ناصری، در نشست«هویت دینی زنان» که در مدرسه علمیه خواهران الزهرا المرضیه(سلام الله علیها) اصفهان برگزار شد، با اشاره به آیاتی در مورد حضرت آسیه(سلام الله علیها) گفت: فرعون که خودش را خدا نامیده بود و همه به او سجده می کردند، همسری موحد داشت و به واسطه شناخت درست هویتی، هیچ گاه به فرعون ایمان نیاورد و دست از خدا پرستی بر نداشت.
وی افزود: زنان امروز ما توانایی دارند که با تمام مشکلات و موانع، ایمانشان را حفظ کنند به شرطی که هویت خود را شناخته و به این شناخت پایبند باشند.
مسئول مدرسه علمیه صاحب الزمان(عج الله تعالی فرجه الشریف)اصفهان، کم رنگ شدن معنویت و عدم ثبات دینی را از عوامل مشکلات زندگی مردم در شرایط کنونی جامعه برشمرد و عنوان کرد: دلیل این نابسامانی های معنوی و دینی، عدم ارتباط و توجه لازم به قله های اخلاق و معنویت است که در خانم ها الگو وجود مقدس حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) و در آقایان نیز الگو وجود مقدس نبی مکرم(صلی الله علیه و آله) است و اکنون حتی غیر شیعیان نیز به این نتیجه رسیده اند که باید یک دوره معارف رسول خدا(صلی الله علیه و آله) را از منابع شیعی مرور و دریافت کنند.
استاد حوزه با بیان اینکه مشکل جامعه این است که باور و اعتقاد راسخ نداریم، افزود: مسائل تربیتی ما می لنگد و نیاز به کار بیشتری دارد.
وی با بیان اینکه مجموعه های علمی باید متولی متقن کردن مسائل زندگی مردم باشند، افزود: دشمن فرصت هایی را که ما به عنوان مجموعه فرهنگی از دست می دهیم، غنیمت می شمارد و با صرف هزینه های زیاد، این فرصت ها را به تهدید تبدیل کرده و هویت افراد جامعه را متزلزل می کند.
حجت الاسلام والمسلمین ناصری تصریح کرد: باید با صبوری و کار فرهنگی، به زن مسلمان هویت داد زیرا زن مسلمان با ارزش و احترام است، البته لازمه  این احترام آن است که زنان لطافت خود را با رعایت شئون اسلامی حفظ کنند و زبان دین نسبت به زن، هویت بخشی و رساندن زن به قله است.
استاد حوزه ادامه داد: هنگامی که زن هویت فردی پیدا کرد، هویت خانوادگی خواهد یافت و در اثر آن جامعه هویت جمعی می یابد که نمونه بارز آن را در پیاده روی اربعین می توان دید، به گونه ای که حتی در اجتماع حج هم چنین نظم و هویتی دیده نمی شود.
مسئول مدرسه علمیه صاحب الزمان(عج الله تعالی فرجه الشریف) اصفهان ادامه داد: التزام به دینداری با مشکلات و سختی همراه است، ولی هویتی که دینمداری و تقید به احکام اسلامی به انسان می دهد؛ تحمل مشکلات را برای او راحت تر می کند.
حجت الاسلام والمسلمین ناصری نتیجه این هویت بخشی به زن را تاثیر گذاری در زندگی خانوادگی او دانست و گفت: زن وقتی به باور و هویت رسید، حتی اگر ازدواج موفق نداشته باشد نیز می تواند صبوری به خرج دهد و به زندگی خود، فرزندان و همسر جهت بدهد.
 
وی در پایان به آسیب های هویت بخشی افراطی و کاذب اشاره کرد و گفت: هیچ چیز بهتر از هویت یافتن باور نیست؛ اما باید مراقب بود در مسیر بی پایان علم دچار شخصیت کاذب نشویم و هویت جعلی پیدا نکنیم.