استاد حوزه و دانشگاه:

تمام معارف دين در سوره حمد وجود دارد

شناسه خبر : 68760

1397/09/12

تعداد بازدید : 88

تمام معارف دين در سوره حمد وجود دارد
استاد حوزه و دانشگاه كازرون گفت: تمام معارف ديني در سوره حمد كه اولش حمد، وسطش اخلاق و آخرش دعا است وجود دارد.

به گزارش خبرگزاري كوثر از استان فارس، محمد کاظم پور حسین در نشست قرآنی با موضوع «تدبردر سوره حمد» در جمع طلاب و کارکنان مدرسه علميه الزهراسلام الله علیها) كازرون برگزار شد، بیان کرد: سوره حمد با نام های فاتحة الکتاب، ام الکتاب، سبع المثانی، الشافی و معنای سوره ستایش و آغاز کتاب عنوان شده است.

وی اضافه کرد: این سوره پنجمین سوره نازل شده بر پیامبر اسلام و محتوای سوره پیرامون شناخت خداوند، نوع بندگی انسان و چگونگی درخواست از خداوند است.

 پورحسین در ادامه با ذکر چند حدیث به فضیلت این سوره اشاره کرد و گفت: هر مسلمانی که سوره حمد را بخواند پاداش او به اندازه کسی است که دو سوم قرآن را خوانده است.

وی اضافه کرد: پیامبر گرامی اسلام(صلی الله علیه و آله و سلم) فرمودند: خداوند بزرگ به خاطر دادن سوره حمد به خصوص بر من منت نهاد و آن را در برابر قرآن عظیم قرار داد و سوره حمد باارزش ترین ذخایر گنج های عرش خداست.

استاد دانشگاه تصريح كرد: این سوره دارای ویژگی های منحصربه فردی نسبت به سایر سوره های قرآن و اساس قرآن است.

وی گفت: همه معارف دین در این سوره آمده  و این سوره یک بار در مدینه و یک بار در مکه نازل شده و تنها سوره واجب در قرآن است.

در آخر استاد حوزه گفت: امیدواریم با تدبر در آیات قرآن از نور هدایت قرآن بهره مند شویم و به سعادت دنیا و آخرت که آرزوی همه ماست برسیم.