آیت الله حسینی بوشهری:

تفقه در دین به عنوان رسالت اصلی حوزه های علمیه است

شناسه خبر : 68628

1397/09/10

تعداد بازدید : 123

تفقه در دین به عنوان رسالت اصلی حوزه های علمیه است
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: مسئله تفقه در دین به عنوان رسالت اصلی حوزه های علمیه مطرح است و این یعنی فهم عمیق نسبت به دین و تفقه تنها اصطلاح فقهی نیست بلکه فهم عمیق در علم کلام، فکر، تاریخ و تفسیر است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از تهران، آیت الله حسینی بوشهری در دومین همایش دانش آموختگان خواهران در مجتمع فرهنگی مدرسه علمیه حضرت باقرالعلوم(علیه السلام) بیان کرد: فارغ التحصیلی معنا ندارد و هر یک از ما که در مسیر علم هستیم نباید نام فارغ التحصیل را روی خود بگذاریم.

وی ادامه داد: البته میتوانیم بگوییم دانش آموخته اما فارغ التحصیل هرگز نباید مطرح باشد.

امام جمعه قم در ادامه گفت: مسئله تفقه در دین به عنوان رسالت اصلی حوزه های علمیه مطرح است و این یعنی فهم عمیق نسبت به دین و تفقه تنها اصطلاح فقهی نیست بلکه فهم عمیق در علم کلام، فکر، تاریخ و  تفسیر است.

وی بیان کرد: در تمامی عرصه های دینی و علمی یک طلبه حوزوی، چه خواهر و چه برادر باید مطالعات، بررسی ها و تحقیقات لازم را داشته باشد.

وی با بیان اینکه بخش مهمی از جامعه ی ما را بانوان تشکیل می دهند، افزود: بانوان سرمایه هایی برای اسلام، کشور و انقلاب هستند و رسالت سنگین حفظ انقلاب و دستاوردهای آن بر عهده خواهران، معلمین ، فارغ التحصیلان و دانش آموختگان حوزه های خواهران است.

حسینی بوشهری در پایان اظهار کرد: شایسته است که تنها با الفاظ متداول حرف نزنیم و اهل شعار نباشیم و آنچه را که میگوییم خودمان عمل کنیم تا شاهد رشد و تعالی باشیم.