مدیر جدید حوزه علمیه خواهران استان تهران معارفه شد

شناسه خبر : 68546

1397/09/08

تعداد بازدید : 185

مدیر جدید حوزه علمیه خواهران استان تهران معارفه شد
طی مراسمی با حضور مدیر حوزه‌های علمیه خواهران حجت‌الاسلام کبیریان به عنوان مدیر جدید حوزه علمیه خواهران استان تهران معارفه و از زحمات حجت‌الاسلام آقامیری تقدیر شد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از تهران در این مراسم که چهارشنبه 7 آذر در مدرسه علمیه خواهران رفیعه المصطفی صلی الله علیه و آله برگزار شد، حجت الاسلام ابوترابی به عنوان نماینده موسسان مدارس علمیه خواهران استان تهران با اشاره به اینکه تأسیس حوزه‌های علمیه خواهران از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است، تأکید کرد: تربیت علمی و دینی بانوان بهترین فرصت برای انقلاب و کشور است و تربیت بانوان عالمه باید از مهمترین اهداف حوزه‌های علمیه خواهران باشد.
وی در ادامه افزود: آنچه که باید در حوزه‌های علمیه کمرنگ شود، مدرک‌گرایی است، زیرا این موضوع منزلت علمی طالب علم را کاهش می‌دهد.
در این مراسم همچنین حجت‌الاسلام کبیریان مدیر جدید حوزه علمیه خواهران استان تهران در سخنانی با اشاره به اینکه کادرسازی و تربیت نیرو از برنامه‌های مهم حوزه علمیه خواهران استان تهران است، اظهار داشت: حوزه‌های علمیه خواهران را باید بانوان اداره کنند و ما از استعدادها و تجارب مدیران مدارس علمیه استان نهایت استفاده و بهره را در راستای تعالی حوزه علمیه خواهران استان تهران خواهیم برد.

حجت‌الاسلام آقامیری مدیر پیشین حوزه علمیه خواهران استان تهران نیز در سخنان گزارشی از فعالیت‌های دوره مسئولیت خود در حوزه علمیه خواهران استان تهران ارائه کرد.
حجت‌الاسلام آقامیری هفت سال سابقه مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران استان تهران را بر عهده داشت که امروز در مراسم تودیع و معارفه از سوی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه جایگاه وی به حجت الاسلام والمسلمین محمدحسین کبیریان واگذار شد.
حجت الاسلام محمدحسین کبیریان نیز سابقه 9 سال معاونت آموزش حوزه‌ علمیه برادران استان تهران را در کارنامه دارد.