استاد حوزه:

اهل بیت(عليهم السلام) مهم ترین وسیله توسل هستند

شناسه خبر : 68504

1397/09/13

تعداد بازدید : 61

اهل بیت(عليهم السلام) مهم ترین وسیله توسل هستند
خانم معصومی استاد حوزه با اشاره به آیه ٣٥ سوره مائده، گفت: اهل بیت(عليهم السلام) مهم ترین وسیله توسل و نزدیک شدن به خداوند هستند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از هرمزگان، خانم معصومی در نشست فرهنگی كه در مدرسه علمیه خواهران فاطمه ام البنین(سلام الله علیها) حاجی آباد استان هرمزگان برگزار شد، با اشاره به انواع رفتارهای دينی و اخلاقی طلاب، بيان داشت: طلاب در برخورد با مسائل دينی و اخلاقی و همچنین مسائل پيرامون خود رفتارها و عملكردهای متفاوتی از خود نشان می دهند.
وي با بيان اينكه گروهي از طلاب كسب درس و علم را مقدم بر هر چيزي مي دانند، افزود: در برابر گروه اول گروه دومي از طلاب هستند كه كسب علم و دانش، هيچ گاه مانع اعمال عبادي واجب و حتي مستحبشان نخواهد شد.
کارشناس فرهنگی تصریح کرد: برخي ديگر از طلاب به زیارت امامزاده ها و علمای بزرگ بسيار اهميت مي دهند و در راه طلبگی هیچ گاه علم و دانش، لباس و مدرک آن ها را مغرور نمی كند.
خانم معصومی با اشاره به آیه ٣٥ سوره مائده، اهل بیت(عليهم السلام) را مهم ترین وسیله برای توسل و نزدیک شدن به خداوند دانست و افزود: برخی از طلاب توسل به اهل بیت(عليهم السلام) را سرلوحه كارهايشان قرار مي دهند و همواره با مطالعه سيره رفتاری و اخلاقی آنها سعی در تقلید و اجرای اصول رفتاری اهل بیت(عليهم السلام) در زندگی خود دارند.
خانم معصومی همچنين خاطر نشان کرد: طلابی که هر چهار قسم رفتارهاي ديني و اخلاقي را داشته باشند نوعا افرادی موفق، با اخلاص و خدمتگذار هستند و از ناحیه خداوند و اهل بیت(عليهم السلام) نیز توفیقاتی به آنها داده می شود.
استاد حوزه در پايان تاكيد كرد: علمای بزرگ، محققان، مدرسان، صاحبان تألیفات و مراجع تقلید همه از این افراد شکل می گیرند.