نویسنده کتاب پایی که جا ماند:

شعار ما می توانیم، تفکری از منظومه فکری شهید حسین فهمیده است

شناسه خبر : 68470

1397/09/11

تعداد بازدید : 96

شعار ما می توانیم، تفکری از منظومه فکری شهید حسین فهمیده است
آقای حسینی پور، نویسنده کتاب «پایی که جا ماند»، شعار « ما می توانیم» را تفکری از منظومه فکری شهید حسین فهمیده عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از یزد، آقای حسینی پور در نشست معرفتی که به مناسبت هفته بسیج در مدرسه علمیه حضرت زینب(سلام الله علیها) یزد برگزارشد، ضمن بیان ویژگی های شهدا افزود: آب باران خاک را بارور می سازد، زمین تشنه را سیراب می کند و دانه ها را از خاک می رویاند بنابراین اگر آب نباشد خاک نشینان محکوم به فنا هستند و شهیدان نیز باران حق بر زمین هستند بنابراین در نبود شهیدان عشق ابتر می ماند.

وی ادامه داد: شهدا دلیر مردانی بودند که از حجاب جسم گذشتند تا حجاب غفلت روح ما را پاره کنند، کسانی که اگر زنده می شدند در شرایط کنونی حاضر بودند برای بار دوم شهید شوند تا روح دینداری و غیرت را دوباره به جامعه تزریق کنند.

وی با اشاره به اوایل جنگ ایران و عراق اظهار داشت: صدام طبق محاسبات نظامی وعده فتح سه روزه شهر ناصریه در خاک ایران را داده بود، صدام جنگ پارتیزانی را می شناخت و کاملا با جنگ کلاسیک آشنا بود اما با این وجود این وعده محقق نشد چرا که او با جنگ به شیوه حسین فهمیده که جنگ تن در برابر تانک را انجام داد، آشنا نبود و با مکتبی که حسین فهمیده در آن پرورش یافته بود بیگانه بود.

نویسنده کتاب «پایی که جا ماند»، در ادامه با اشاره به اعتقاد شهید حسن باقری به شیوه جنگ حسین فهمیده ای گفت: حسن باقری با تاسی از این شیوه معتقد بود ماشین صدام زمین گیر نمی شود مگر اینکه این جنگ عاشورایی و حسینی شود و باورها تغییر کند.

وی شعار«ما می توانیم» را تفکری از منظومه فکری حسین فهمیده دانست و افزود: دشمنی دشمنان با ایران به خاطر کینه ای است که نسبت به این نوع تفکر دارند.

وی گفت: یکی از ژنرال های آمریکایی مدعی شده است «یکی از نتایج برجام برداشتن درس حسین فهمیده از کتب درسی است که این برای ما شیرین تر از پر کردن راکتور اراک از بتون است».

آقای حسینی پور با بیان اینکه انقلاب اسلامی قدرت«ما می توانیم» را به ملت ها نشان می دهد اظهار داشت: کدخدای دهکده جهانی ساختار حاکمیت ایران را قبول ندارد بنابراین حتی اگر انرژی هسته ای را متوقف کنیم و خلع سلاح شویم و به تمام درخواست های آنان تن دهیم باز دست از سر ما برنمی دارد چون علی رغم این که با آرمان های انقلاب ما و تفکر امام(رحمه الله علیه) مخالف هستند، نسبت به شیوه جنگ حسین فهمیده ای نیز کینه دارند.

وی با بیان اینکه ساختمان نظام سلطه بر اساس دهکده جهانی است، افزود: فرماندهان و ژنرال های دهکده جهانی تحت نظام سلطه در همه جای این دهکده حضور دارند و بنا بر منافع خود آنچه مایل هستند را انجام می دهند و موجب ویرانی، خونریزی، ترس و ذلت می شوند.

جانباز دفاع مقدس، با اشاره به تفکر امام(رحمه الله علیه) درباره امت اسلام ادامه داد: از نظر امام خمینی(رحمه الله علیه) نیز جهان، دهکده است اما بر اساس تفکر آرمانی امام(رحمه الله علیه) در همه قسمت های این دهکده حول محور عزت در برابر ظلم همه باهم متحدیم.

وی، سرباز وطن بودن را ویژگی تفکر حسین فهمیده دانست و توصیه کرد: پیرو تفکر امام(ره) با صحیفه نور باشید.