مدیرحوزه علمیه خواهران مازندران:

بسیج نماد تحقق وعده الهی در جماعت مومنین است

شناسه خبر : 68466

1397/09/07

تعداد بازدید : 99

بسیج نماد تحقق وعده الهی در جماعت مومنین است
مدیرحوزه علمیه خواهران مازندران گفت: بسیج یکی از مصادیق وحدت اسلامی و نماد تحقق وعده الهی در جماعت مومنین است.

 به گزارش خبرگزاري كوثر از مازندران، حجت الاسلام و المسلمین غفاری در نشست با کارکنان مدیریت حوزه علمیه خواهران مازندران به مناسبت گرامیداشت هفته وحدت و هفته بسیج بیان کرد: 17ربیع الاول روز آغاز حیات و سعادت انسان و روز میلاد پیامبر اکرم(صلی الله) بنیانگذار و قوه محدثه اسلام  و امام صادق(علیه السلام) تحکیم کننده، ترویج دهنده و قوه مُبقیه احکام دینی است.
وی افزود: در روایتی از نبی مکرم اسلام آمده است " هیچ کس دوستدار ما نیست مگر این که اگر یک قدم بلغزد، ما در قدم دیگر او را نجات می دهیم" که این حدیث نشان دهنده این است که اهل بیت(علیهم السلام) ضمانت کرده اند که دوستداران خود را نجات دهند؛ لذا ناسپاسی است که زندگی خود را با این ضمانت و اعتبار بالا در مسیر غیر الهی قرا داده و تباه کنیم.
وی در ادامه گفت: خداوند انسان را عبث و بیهوده خلق نکرده است، بلکه پروردگار هستی ما را آفرید تا مدال پر افتخار عبودیت و بندگی را به گردن ما بیندازد و به مقصد و رشد یافتگی حقیقی برسیم؛ بنابراین هر چه بندهای بندگی ما بیشتر باشد، در این مسیر محکم تر و ثابت قدم تر خواهیم بود؛ زیرا کمال انسان در این است که این بندها و نقاط وصل انسان به خداوند بیشتر باشد.
مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران تصریح کرد: شیطان بیشتر سراغ انسانهائی می رود که ریسمانهای بندگی آنها بیشتر و به خداوند متعال نزدیکتر هستند؛ زیرا کسانی که نقاط اتصالشان به پروردگار هستی کم است، به راحتی، فریب شیطان را می خورند؛ در مواجهه با دشمن نیز این حکم وجود دارد که هر وقت دشمنان با تمام امکانات و ابزار خود بر علیه  کشور ما اقدام کردند؛ نشان می دهد که جمهوری اسلامی قوی و مستحکم شده است.
وی اعلام کرد: خداوند، انسان را خلیفه الله قرار داد و به تمام ملائکه فرمود که بر او سجده کنند که این نشانگر عزیز بودن انسان در نزد پروردگار است؛ همچنین اولین انسان یعنی حضرت آدم(علیه السلام) را پیامبر خلق کرد تا نشان دهد که آنها نیاز به رهبر و همراه جهت طی مسیر بندگی دارند.
وی اظهار کرد: با توجه به این که خداوند متعال، پیامبر (صلی الله) را اسوه حسنه و الگو برای همه انسانها در همه اعصار معرفی کرده است؛ بنابراین اگر انسان می خواهد به حقیقت خلقت خود و سر منزل مقصود برسد، باید قول، فعل و تمام زندگی حضرت را الگوی خود قرار دهد.
حجت الاسلام غفاری بیان کرد: یکی از امور مهمی که پیامبر(صلی الله) بر آن همواره تاکید داشتند، بحث وحدت است؛ نظام هستی نیز، نظام حق محور و وحدت بوده و همه ما به سمت یک قبله نماز می خوانیم و تمام پیامبران صاحب شریعت و امامان معصوم نیز هیچ گاه در یک زمان با هم پیامبر و امام نبودند؛ هر چند با هم در یک عصر زندگی می کردند.
وی اضافه کرد: در حال حاضر نیز یکی از چیزهائی که انقلاب ما را تهدید می کند، اختلافات و گرایشات مختلف سیاسی است که دشمن از آن سوء استفاده می کند؛ لذا باید با حفظ وحدت خود، توطئه های آنها را خنثی کنیم.
وی در ادامه با اشاره با گرامیداشت هفته بسیج تاکید کرد: بسیج یکی از مصادیق وحدت اسلامی و نماد تحقق وعده الهی در قدرت نمائی خداوند در جماعت مومنین است.
وی گفت: بسیجیان ما در زمان جنگ متخصص در جنگهای نظامی و مسائل سیاسی نبودند؛ اما در سر تیتر تمام اخبار و تحلیلهای سیاسی و نظامی قرار گرفتند و این همه قدرت به خاطر وحدت آنها و تحقق وعده الهی در خصوص انسجام و تمسک به حبل الله است.
مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به این که استکبار جهانی از این شجره طیبه سیلی خورده است؛ لذا تمام امکانات خود بر علیه بسیج بکار گرفته و متاسفانه برخی دوستان داخلی نیز همصدا با دشمن شده اند؛ امیدواریم این دوستان از مسیر اشتباه خود بازگشته و در جهت تقویت این شجره طیبه گام بردارند.