مدیر مرکز تحقیقات و طرح های کاربردی حجاب ریحانه النبی(س):

حجاب موجب افزایش امنیت اخلاقی در جامعه می شود

شناسه خبر : 68452

1397/09/07

تعداد بازدید : 88

حجاب موجب افزایش امنیت اخلاقی در جامعه می شود
مدیر مرکز تحقیقات و طرح های کاربردی حجاب ریحانه النبی(سلام الله علیها) گفت: حجاب موجب حفظ احترام زن و دور نگه داشتن او از نگاه های جنسیتی، هرزه و حتی حفظ امنیت اخلاقی در جامعه می شود.

به گزارش خبرگزاری کوثراز کردستان، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم پور در کارگاه آموزشی عفاف و حجاب که با حضور طلاب مدرسه علمیه خواهران الزهرا(سلام الله علیها) شهرستان قروه و ریحانه النبی(سلام الله علیها) سنندج  برگزار شد، گفت: حجاب زن در جامعه دارای فوایدی برای خود زن و همینطور برای جامعه است.

وی فایده حجاب برای زن را حفظ احترام و حفاظت از نگاه های جنسیتی دانست و افزود: حفظ حجاب برای زن موجب دور نگه داشتن وی از نگاه های هرزه و حتی حفظ امنیت اخلاقی است.

وی ادامه داد: همچنین حفظ حجاب زن در جامعه موجب جلوگیری از فساد و فروپاشی خانواده ها و ناآرامی ذهنی جنس مخالف و آسیب های اجتماعی دیگر است.

حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم پور، حیا را یکی  از مصادیق حجاب و عفاف دانست وگفت: حیا موهبتی الهی به انسان است که موجب خودداری از انجام اعمال  زشت می شود زیرا زمانیکه از حیا در کنار حجاب و عفاف یاد می شود زشتی های مربوط به مسائل جنسی و مسائل پیرامون آن را نیز شامل می شود و همه زشتی ها را در بر نمی گیرد.

وی  از مصادیق دیگر حجاب و عفاف به غیرت به معنای تلاش در نگهداری چیزی که حفظش ضروری است اشاره کرد و گفت: غیرت دامنه گسترده ای دارد که شامل نگهداری از هرچیز با ارزش نزد انسان می شود اما از مهمترین این موارد با ارزش می توان به غیرت در  ناموس، غیرت در وطن، غیرت در دین و غیرت در آبرو اشاره کرد.

مدیر مرکز تحقیقات و طرح های کاربردی حجاب ریحانه النبی(سلام الله علیها) در ادامه به تشریح ابعاد سه گانه حجاب شامل بعد فردی، بعد اجتماعی و بعد امنیتی پرداخت و افزود: بَعد فردی حجاب به خود شخص باز می گردد که شامل جنبه دینی، غیر دینی و بعد اجتماعی می شود و برای جلو گیری از مفسده در جامعه است که شبهات آزادی نگاه به غرب و امثال اینگونه شبهات از این بعد حجاب نشات می گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم پور در پایان به بررسی شبهات حجاب به بیان شبهاتی که اهمیت ویژه ای دارند و مردم در جامعه با آن مواجه هستند پرداخت و گفت: بررسی شبهات و پاسخگویی به آنها برای مردم، راه مبارزه با حجمه بی حجابی در جامعه و راهکاری برای دغدغه مندان برای مبارزه با بدحجابی است.