معاون فرهنگی مدیریت حوزه علمیه خواهران یزد:

صداقت و راستگویی نیاز جدی جامعه امروز است

شناسه خبر : 68348

1397/09/06

تعداد بازدید : 81

صداقت و راستگویی نیاز جدی جامعه امروز است
معاون فرهنگی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان یزد با بیان اینکه صداقت و راستگویی در جامعه باعث همدلی میان مردم و مسئولان می شود، گفت: صداقت و راستگویی نیاز جدی جامعه امروز است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از یزد، خانم مریم حسن پور با بیان این‌ که حضرت محمد(صلی الله علیه و آله)، بزرگترین نعمت خدا به بشریت است، اظهار کرد: خداوند در قرآن کریم می فرماید: ارسال رسول بزرگترین نعمت و رحمت خدا به انسان ها است.

وی لقب مشهور پیامبر را «حبیب الله» برشمرد و افزود: این لقب نشان می دهد که ایشان بهترین مخلوق نزد خداوند بودند و به همین دلیل محبوب دل های مسلمین نیز قرار گرفتند.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد به ویژگی های پیامبر اسلام اشاره کرد و گفت: حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) از نظر اخلاقی و رفتاری الگوی همه انسان ها بودند و کتاب های زیادی در مورد اخلاق و رفتار ایشان نظیر کتاب فروغ ابدیت و سیره رسول خدا نوشته شده است.

وی با بیان این که در کتاب ها نحوه رفتار پیامبر در حالات مختلف ذکر شده، تصریح کرد: اگر ما الگو و اسوه داشته باشیم و بدانیم کاملترین انسان ها چگونه رفتار می کردند باعث می شود نور هدایت در جامعه ایجاد شود.

خانم حسن پور در ادامه به هفت اصول اخلاقی ویژه پیامبر اشاره و خاطرنشان کرد: عبودیت که اولین ویژگی اخلاقی پیامبر است در جامعه امروزی کم رنگ شده است.

وی اهمیت دادن به دانش و علم، فروتنی، ساده زیستی و قناعت و صداقت و راستگویی را از دیگر ویژگی های پیامبر اسلام برشمرد و اظهار کرد: در جامعه امروز ساده زیستی و قناعت در بین برخی از مسئولان دیده نمی شود و وجود فاصله طبقاتی، مردم را رنج می دهد.

این مسئول در پایان از دیگر نیازهای جامعه را صداقت و راستگويی دانست و گفت: اگر صداقت بیشتر در جامعه حاکم شود باعث همدلی میان حلقه های کوچک و مسئولان می شود.