خانم یوسفی به عنوان مدیر حوزه علمیه خواهران بوشهر معارفه شد

شناسه خبر : 68064

1397/09/01

تعداد بازدید : 390

خانم یوسفی به عنوان مدیر حوزه علمیه خواهران بوشهر معارفه شد
آیین تکریم و معارفه مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر برگزار شد و در آن خانم یوسفی به عنوان مدیر جدید حوزه علمیه خواهران استان بوشهر معارفه شد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از بوشهر در این مراسم که پیش از ظهر پنجشنبه یکم آذر با حضور آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر برگزار شد، حجت الاسلام سید محمد واحدی معاون ارتباطات حوزه‌های علمیه خواهران کشور گفت: با احتساب استان بوشهر تاکنون سه زن در مدیریت‌های استانی حوزه‌های علمیه خواهران کشور منصوب شده‌اند.
وی یادآور شد: در استان بوشهر 1500 طلبه خواهر در11 مدرسه تحصیل می کنند.
حجت‌الاسلام واحدی با اشاره به ظرفیت مجمع خیران حوزه علمیه خواهران استان بوشهر گفت: این مجمع 400 عضو دارد که با فعالیت های خود ظرفیت مشارکتی خوبی برای کمک به مدرسه های علمیه خواهران استان بوشهر ایجاد کرده است.
وی ادامه داد: هم اکنون 65 هزار طلبه خواهر در 500 مدرسه علمیه کشور در حال تحصیل هستند.
وی افزود: شمار فارغ التحصیلان خواهر حوزه های علمیه کشور 45 هزار نفر است که برای استفاده از ظرفیت آنها در مدیریت فرهنگی و معنوی استان ها و اثرگذاری حداکثری ویژه برنامه هایی در دستور کار قرار گرفته است.
وی بیان کرد: با توجه به ظرفیت موجود در بین دانش آموختگان، این نیروها می توانند در بخش های مختلف فرهنگی کارایی بسیار مطلوبی داشته باشند.
حجت‌الاسلام واحدی ادامه داد: در حوزه علمیه سیاست های مختلفی برای ارتقا مدارس علمیه خواهران کشور پیش بینی شده که یکی از آنها اجرای طرح مدرسه محوری با هدف دستیابی به مشارکت حداکثری است.
معاون ارتباطات و امور حوزه های علمیه خواهران کشور افزود: در قالب این طرح مدیران استانی، معاونان و طلبه ها می توانند با همفکری خود برای ارتقای مدارس علمیه کشور تصمیم‌سازی کنند.
وی ادامه داد: موضوع دیگری که در ارتباط با حوزه علمیه خواهران مورد توجه قرار گرفته ارتقا کیفی در بخش آموزش، پژوهش و تهذیب است.
وی یادآور شد: در ارتباط با حوزه سخت افزاری نیز در چند سال اخیر رشد خوبی در مدرسه های علمیه خواهران کشور حاصل شده است.
در این آیین با تجلیل از فعالیت های حجت الاسلام یوسف جمالی، خانم فاطمه یوسفی به عنوان سرپرست حوزه علمیه خواهران استان بوشهر منصوب شد.
یوسفی سابقه تدریس در حوزه علمیه خواهران و مدیریت مدرسه علمیه معصومیه از مدارس علمیه سطح 3 حوزه در بوشهر را در کارنامه دارد.
حجت‌الاسلام جمالی از سال 1391 به مدت شش سال عهده‌دار مدیریت حوزه علمیه خواهران استان بوشهر بود.