همکار پژوهش مدرسه علمیه خواهران سعدیه رامیان:

مطالعه موجب رشد جامعه می شود

شناسه خبر : 67845

1397/09/12

تعداد بازدید : 57

مطالعه موجب رشد جامعه می شود
همکار پژوهش مدرسه علمیه سعدیه رامیان مطالعه را موجب توسعه و رشد همه جانبه جامعه عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، خانم قوانلو در نشست پژوهشی با عنوان«کتاب و صدور اندیشه های ناب اسلام» با اشاره به اینکه اسلام، دین دانش و اندیشه، معرفت و معنویت است، افزود: آیین آسمانی، پرچمدار کتاب و کتاب خوانی است و این حقیقت، با اندک کاوشی در تاریخ اسلام به خوبی نمایان خواهد شد.

وی با بیان اینکه تأثیر کتاب در صدور اندیشه و تفکر، انکارناپذیر است، افزود: تنها راه انتقال علوم گذشتگان کتاب بوده است که در روایات نیز بر آن تأکید شده است بنابرین ما وارثان تمدن والای اسلامی جهت تحقّق این فرهنگ، باید به کتاب و کتاب خوانی اهمیت داده و کتاب را به عنوان یک کالای تأثیرگذارِ فرهنگی و معنوی ارج نهیم.

همکار پژوهش مدرسه علمیه خواهران سعدیه رامیان اظهار کرد: گرایش مردم به ویژه نسل جوان به آرمان های انقلاب اسلامی  این توقّع را ایجاد می کند که کتاب هایی دور از افراط و تفریط در مسیر آنان قرار گیرد و روح همه تشنگان حقیقت، از دین باوری و خداخواهی سیراب شود.

وی در اهمیت توجه و تدبر در منابع اصیل اسلامی از جمله قرآن کریم به عنوان ناب ترین و پربارترین کتاب انسان ساز اظهار کرد: قرآن کریم با دارا بودن پاسخ تمام مسائل و نیازهای مادی و معنوی تمامی انسان ها در طول تاریخ، بهترین کتاب برای عامه مردم، به ویژه محقّقان است و می توان با گسترش فرهنگ قرآنی در جامعه، بهره های معنوی فراوانی از این کتاب عزیز و سترگ گرفت و آن را به کار بست.

مبلغ حوزه، نهج البلاغه را یکی دیگر از منابع عظیم در میان کتاب ها و نوشته های بشری معرفی کرد و افزود: نهج البلاغه، پرتویی از اندیشه های تابناک امام حق و عدالت، حضرت علی(علیه السلام) است که ترجمه و شرح های ارزنده ای بر آن نوشته شده است؛ از این رو، همگان مطالعه این دریای عمیق دانش، معرفت و هنر را در برنامه های خود قرار دهند که این کتاب ارجمند، سرشار از شکوه، زیبایی و معنویت است.

وی ضمن تاکید بر ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی و ایجاد علاقه از زمان کودکی، اذعان کرد: تأثیر عمیق کتاب در گسترش فرهنگ جامعه و سرعت بخشیدن به پیشرفت روزافزون آن انکارناپذیر است و نمی توان توسعه و رشد همه جانبه جامعه را، بدون در نظر گرفتن مطالعه و کتاب مورد بحث و نظر قرار داد بنابرین کتاب و کتاب خوانی از مقوله های قابل توجه فرهنگی است که ترویج آن در جامعه ضروری به نظر می رسد.