کارشناس مذهبی:

میدان نبرد امام حسین(ع) در کربلا صحنه تقابل ایمان با کفر بود

شناسه خبر : 66888

1397/08/18

تعداد بازدید : 68

میدان نبرد امام حسین(ع) در کربلا صحنه تقابل ایمان با کفر بود
یکی از کارشناسان مذهبی اظهار کرد: میدان نبرد امام حسین(علیه السلام) در کربلا صحنه تقابل ایمان و معنویت با کفر و فساد بود.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، حجت الاسلام طاهری، کارشناس مذهبی در جمع طلاب مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(سلام الله علیها) بندرترکمن با بیان اینکه مکتب اسلام بر پایه فطرت استوار است، افزود: فطرت در همه انسان ها به طور یکسان نهادینه شده است، به همین دلیل انسان به طور ذاتی و پیوسته در جستجوی خداوند، عدالت، آزادی و جاودانگی است. 

وی با بیان این که اخلاقی بودن یکی از ویژگی های منحصر به فرد قیام امام حسین(علیه السلام) است، توضیح داد: چه انقلاب های کثیری که در طول تاریخ اتفاق افتاده و در مسیر آنها اخلاق قربانی شده است اما اخلاق در قیام کربلا محور بود.

وی ادامه داد: امام حسین(علیه السلام) در قیام کربلا هیچ اقدامی که مغایر با ارزش های اخلاقی اسلام باشد، انجام ندادند. 

این کارشناس مذهبی یکی از دلایل جاودانگی نهضت عظیم کربلا را شفافیت قیام برای آیندگان دانست و افزود: سید الشهداء(علیه السلام) زمانی که نهضت عظیم خود را آغاز کرد، قبل از هر چیز ماهیت آن را به نحو روشن بیان فرمود که با مظهر ظلم و تباهی مبارزه می کند و اسلام را احیا و مردم را از شر حکومت یزید نجات می دهد.

حجت الاسلام طاهری بیان کرد: قیام اباعبدالله الحسین(علیه السلام) تابلویی درخشان از عالی ترین جلوه های اخلاقی و انسانی است.

وی با بیان اینکه میدان نبرد امام حسین(علیه السلام) در کربلا صحنه تقابل ایمان و معنویت با کفر و فساد بود، افزود: حرکت آگاهانه و به هنگام امام چون گنجینه ای ارزشمند در تاریخ به یادگار مانده است.