امام جمعه انبارالوم:

معرفت امام زمان(عج) با شناخت جایگاه ایشان میسر می شود

شناسه خبر : 66887

1397/08/18

تعداد بازدید : 75

معرفت امام زمان(عج) با شناخت جایگاه ایشان میسر می شود
امام جمعه انبارالوم گفت: میزان پیروی از امام زمان(عج الله تعالی) بستگی به معرفت ما از ایشان دارد که این معرفت با شناخت جایگاه و شان امام زمان(عجل الله تعالی) به دست می آید.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، حجت الاسلام و المسلمین محمد شیخی، امام جمعه انبارالوم، در جمع اساتید، کارکنان و طلاب مدرسه علمیه صدیقه طاهره(سلام الله علیها) انبارالوم اظهار کرد: میزان پیروی از امام زمان(عج الله تعالی) بستگی به معرفت ما از ایشان دارد که این معرفت با شناخت جایگاه و شان امام زمان(عجل الله تعالی) به دست می آید.

وی ادامه داد: پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) فرمودند که هر کس امام زمانش را نشناسد و بمیرد، به مرگ جاهلیت مرده است»، بنابراین کسی که اهل ولایت باشد نسبت به او سمعا و طاعتا است و هر چه امام امر کند، انسان بدون چون و چرا قبول می کند.

وی ادامه داد: خبر شهادت امام حسین(علیه السلام) در کربلا به قدری در اجتماع اسلامی مورد گفتگو واقع شده بود که عامه مردم از این سفر و قیام مطلع بودند زیرا امام حسین (علیه السلام) همگان را آگاه کرده بودند، اما برای بعضی افراد این توهم پیش آمده بود که حضرت را منصرف کنند غافل از اینکه ایشان از دیگران به وظیفه خویش آگاه تر بوده و هرگز از وظیفه الهی خود دست نکشید.

امام جمعه انبارالوم افزود: با وجود این که افکار مختلفی اطراف امام(علیه السلام) وجود داشت اما کوچک ترین خللی در تصمیم حضرت راه نیافت بلکه با اصحاب و فرزندانش که هر یک ستاره ای درخشان در افق اسلام بودند، قیام کردند.

وی اظهار کرد: امام حسین(علیه السلام) و خاندانش به شهادت رسیدند تا جامعه مسلمانان بفهمند یزید جانشین رسول خدا(صلی الله علیه و آله) نیست و اساسا اسلام از بنی امیه و بنی امیه از اسلام جداست.