مبلغ حوزه:

اسلام با خون سید الشهدا(ع) زنده است

شناسه خبر : 66886

1397/08/18

تعداد بازدید : 52

اسلام با خون سید الشهدا(ع) زنده است
یکی از مبلغان حوزه گفت: امروزه اگر اسلام و دین زنده است به خاطر خون سید الشهدا(علیه السلام) است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحسن میرکریمی، یکی از مبلغان حوزه در جمع اساتید، کارکنان، طلاب مدرسه علمیه صدیقه طاهره(سلام الله علیها) انبارالوم و جمعی از بانوان این شهر به بررسی اهداف قیام امام حسین(علیه السلام) پرداخت.

وی با یادآوری هدف قیام امام حسین(علیه السلام) یعنی احیای امر به معروف و نهی از منکر، متذکر شد: باید همیشه و در هر کجا به یاد عاشورا باشیم و ابعاد مختلف این قیام را بررسی کنیم.

وی ادامه داد: امروزه اگر اسلام و دین زنده است به خاطر خون سید الشهدا(علیه السلام) است.

مبلغ حوزه، ضمن توصیه بر قرائت زیارت وارث، امام حسین(علیه اسلام) را وارث تمام انبیاء(علیهم السلام) دانست و افزود: امام حسین(علیه السلام) به عنوان یکی از جانشینان خداوند در زمین، بیانگر دین و شریعت اسلام و احیاگر پیام انبیا است.

حجت الاسلام میرکریمی اذعان کرد: در هر جامعه ای که امر به معروف و نهی از منکر ترک شود، قوم ظالم بر آنها حکومت کرده و دعاهایشان مستجاب نمی شود.

وی ضمن اشاره به سیره انبیاء الهی پیرامون امر به معروف، مبلغین را به مجهز شدن به صبر و سعه صدر در امر تبلیغ سفارش کرد و گفت: سعی کنید در مراسم عزاداری امام حسین(علیه السلام) شرکت کرده و این مراسم ها را باشکوه تر از گذشته برگزار کنید تا پیام عاشورا تا ابد بر روی زمین طنین انداز شود.