امام جمعه تنکابن:

اربعین بیانگر پیروزی حق علیه باطل است

شناسه خبر : 66840

1397/08/15

تعداد بازدید : 116

اربعین بیانگر پیروزی حق علیه باطل است
امام جمعه تنکابن گفت: اربعین بزرگترین حماسه و همایش جهانی قرن کنونی و بیانگر پیروزی حق علیه باطل است

به گزارش خبرگزاري كوثر از مازندران، حجت الاسلام و المسلمین پوراکبر در مراسم بزرگداشت اربعین حسینی در مدرسه علمیه خواهران شهید مطهری تنکابن اظهار کرد: اربعین بزرگترین حماسه و همایش جهانی قرن کنونی است که مبدا آن کربلا و بیانگر پیروزی حق علیه باطل است.
وی افزود: حضرت زینب (سلام الله علیها) قهرمان بزرگ کربلا با توجه به شرایط سخت و تازیانه های دشمن و غیره بعد واقعه عاشورا، ایستادگی کرده و با سخنرانی و خطبه خوانی قرّاء خود، جشن یزید را تبدیل به مصیبت کرده و خطاب به یزید سوگند می خورد که ما جاودانه تاریخ هستیم و رسوایی شما ابدی است.
وی  تصریح کرد: با توجه به این که آن بانوی بزرگوار با توجه به شرایط سخت اسیری، هیچ گاه نسبت به حجاب و نامحرم بی توجه نبود؛ لذا زنان جامعه ما باید ایشان را الگوی خود در تمام مسائل زندگی قرا داده و ارتباط با نامحرم  فقط در حد ضرورت داشته باشند و بدانند خوب همسر داری و تربیت فرزند، برای زنان از افضل عبادات است.
حجت الاسلام و المسلمین هدایتی استاد حوزه در ادامه این مراسم گفت: از آغاز زندگی بشریت و کشته شدن هابیل به دست قابیل ، حق و باطل مطرح بوده است؛ نبوت 23 ساله پیامبر اعظم (صلی الله علیه وآله وسلم) و مبارزه برعلیه کفر و شرک  و تحریم  اقتصادی کفار در شعب ابی طالب بر علیه مسلمانان تا به امروز که  تحریم اقتصادی آمریکا بر علیه مردم سرزمین ما ، یک جریان پیوسته و طرح استکباری است.
وی افزود: در قرآن کریم خدای سبحان بارها در سوره های منافقون ، کافرون و.... خطر وجود منافقان را گوشزد کرده است و عاشورا نتیجه نفوذ دشمن است؛از نظر عقل ، علم و تجربه هم، هر چه تا امروز به اسلام ضربه وارد شده، از جانب منافقین و خودی هایی بوده که در نقاب دوست ظاهر شده اند.