استاد حوزه:

اهتمام در برپایی مجالس اهل بیت همانند جهاد در راه خدا است

شناسه خبر : 66838

1397/08/15

تعداد بازدید : 118

اهتمام در برپایی مجالس اهل بیت همانند جهاد در راه خدا است
حجت الاسلام و المسلمین فلاح استاد حوزه گفت: اهتمام در برپایی مجالس اهل بیت(علیهم السلام) به خصوص احیاء و گسترش حرکت عظیم اربعین، همانند جهاد در راه خدا است.

به گزارش خبرگزاري كوثر از مازندران، حجت الاسلام و المسلمین فلاح در نشست" حضرت زینب(سلام اله علیها) پیام رسان کربلا" در مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) جویبار گفت: حوزه های علمیه به عنوان وارثان انبیاء الهی باید در احیاء و برپایی مجالس اهل بیت ( علیهم السلام ) به خصوص راهپیمایی عظیم اربعین اهتمام ویژه ای داشته باشند؛ چرا که این کار همانند جهاد در راه خدا است.
وی با تاکید بر نقش ویژه زنان در زنده نگه داشتن عاشورا و ماندگاری قیام کربلا بیان کرد: در برنامه مدینه تا مدینه امام (علیهم السلام ) که از سفر مدینه تا کربلا  و بعد از آن، کربلا تا مدینه بود، زیباترین جلوه های ایثار را زنان بزرگی همچون حضرت زینب ( سلام ا... علیها ) به نمایش گذاشتند که در تاریخ ماندگار شده است.
استاد حوزه در ادامه با اشاره به فضایل حضرت زینب ( سلام ا... علیها ) گفت: این بانوی بزرگوار بسیار  اهل کرامت و خرد بود که در القاب ایشان به عالمه غیر معلمه شهرت دارند؛ یعنی علم ایشان لدّنی بوده است.
وی در پایان خاطر نشان کرد: رسالت مهم  حضرت زینب ( سلام ا... علیها ) پیام رسانی مکتب عاشورا بود که ایشان نقش خود را در قیام کربلا بسیار خوب ایفا کرده و با ایثار و شجاعت و خطبه های آتشین در کاخ یزید و ابن زیاد باعث بیداری مردم از خواب غفلت شدند.