مدیر مدرسه علمیه خواهران فاطمیه (س) فسا:

مدرسه علمیه باید مسیر تربیت را برای طلاب فراهم کند

شناسه خبر : 66781

1397/08/14

تعداد بازدید : 123

مدرسه علمیه باید مسیر تربیت را برای طلاب فراهم کند
مدیر مدرسه علمیه خواهران فاطمیه (سلام الله علیها) فسا گفت: يک مدرسه علمیه باید مسیر تربیت را برای طلاب فراهم کند نه اینکه فقط به نتایج موفقیت توجه کند.

به گزارش خبرگزاري كوثر از فارس، سمیه نکوئیان، مدیر مدرسه علمیه خواهران فاطمیه( سلام الله علیها) فسا در نشستی که با طلاب داشت گفت: یک مدرسه علمیه باید مسیر تربیت را برای طلاب فراهم کند و تنها توجه به نتایج موفقیت صحیح نیست؛ بلکه باید بتوان سه ویژگی استقلال، ادب و تعاون را در کنار هم فراهم کرد تا فضای مناسب رشد را برای رسیدن به سه ویژگی نظم، تحصیل موفق و مراتب عالی معنویت فراهم ساخت.

وی  با بیان اینکه استقلال یکی از عناصر کلیدی رسیدن به تقواست، افزود: اگر نظم بدون رعایت استقلال شخصیت افراد برقرار شود، آثارش حاصل نمی شود زیرا یک نظم تحمیلی است نه اینکه از درون فرد جوشیده باشد.

مدیر مدرسه علمیه خواهران فاطمیه (سلام الله علیها) فسا ادامه داد: استقلال به تنهایی ممکن است موجب نامنظم شدن یک مدرسه شود بنابراین وجود دو عنصر ادب و تعاون در کنار استقلال امری ضروری است تا در مدرسه تعادل لازم ایجاد شود.

خانم نکوئیان خاطر نشان کرد: این امکان وجود دارد که با قوانین دقیق و سختگیرانه مسئولان مدرسه بتوان در مدرسه نظم ایجاد کرد، اما وقتی در شخصیت افراد استقلال ایجاد نشود یا نظم برآمده از روحیه ادب و تعاون بین طلاب نباشد هیچ ارزشی ندارد.