یکی از مبلغان اعزامی از آستان قدس رضوی:

توکل بر خدا یکی از ویژگی های طلبه‌ خوب است

شناسه خبر : 66777

1397/08/15

تعداد بازدید : 103

توکل بر خدا یکی از ویژگی های طلبه‌ خوب است
یکی از مبلغين اعزامي از آستان قدس رضوي اذعان كرد: توکل بر خدا، توسل به ولی خدا و تلاش در راه خدا سه ویژگی طلبه‌ خوب است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از فارس، «حجت‌الاسلام محمد تقی حسین زاده»، سخنران حرم رضوی اظهار داشت: بهترین رفیق، امام زمان(عج الله تعالی) است چون تنها کسی است که روزی صد بار برای ما دعا می‌کند.

وی ادامه داد: اگر نماز بدون یاد امام زمان(عج الله تعالی) بخوانیم و یا بدون نام ایشان دور هم باشیم  نه تنها عبادت نیست بلکه خسارت است.

وی با بیان اینکه هر چیزی طبق آدابش باشد نتیجه می‌دهد، افزود: طلبگی نیز آداب دارد زیرا طلبه خوب کسی است که خودش را، راهش را و باورهایش را باور داشته باشد.وی افزود: برخی از افراد می گویند که چون جایی نبود  طلبه شدیم که این افراد به جای اینکه سرباز باشند سربار هستند و به جای اینکه آبرو بیاورند آبرو می‌برند.

وی از طلاب خواست که آمادگی شنیدن متلک های بد را داشته باشند و افزود: طلاب باید بتوانند از خود دفاع کنند که در این صورت خدا هم از آنها دفاع می‌کند.
حجت‌الاسلام حسین زاده خاطرنشان کرد: اگر به شخص من و شما توهین کردند تحوی توکل بر خدا، توسل به ولی خدا و تلاش در راه خدا را سه ویژگی طلبه‌ خوب دانست و افزود: توکل یعنی همیشه، همه جا و از همه کس بی‌نیاز شویم که امام رضا(علیه السلام) در معنای توکل فرمودند که اعتقاد به خدا و اعتماد به کلام خدا دو معنای توکل هستند.

یکی از مبلغان حرم رضوی با بیان اینکه افسوس که بعضی از دوستان به خدا اعتقاد دارند ولی به کلام خدا اعتماد ندارند، افزود: تحمل کنید ولی اگر به طلبگی توهین کردند تحمل نکنید اما با صبر و متانت جواب دهید نه با عجله، چون خشم مانند مستی است و طرف کاری در هنگام خشم عملی نامناسب انجام می دهد بنابرین اگر ما حقیقت طلبگی را ببینیم دنیای ما شیرین‌تر است به شرط اینکه ما طلبگی را زیبا ببینیم.
وی بیان کرد: خداوند در سوره عصر انسان را به حق و صبر دعوت می‌کند که برای دعوت به حق باید صبر داشته باشیم.


حجت‌الاسلام حسین زاده بیان کرد: در طلبگی باید هدف مقدس و برنامه مشخص باشد، در پاسخ به شبهات تسلط داشته باشیم، تلاش باید برای رضایت خدا و ولی خدا باشد.

وی با بیان اینکه باید تلاش کنیم خوب مطالعه و دین را دسته بندی کنیم و به خورد مردم بدهیم افزود: اگر به استاد احترام نگذارید از طلبگی خیری نمی‌بینید بنابرین باید با استاد خود رفیق شوید تا توفیق عمل به دانسته‌ها پیدا کنید و جلو استاد راه نروید، روی حرفش حرف نزنید و بدون اجازه استاد بلند نشوید.