استاد حوزه:

نماز اول وقت یکی از راه های بدست آوردن توفیق است

شناسه خبر : 66774

1397/08/14

تعداد بازدید : 129

نماز اول وقت یکی از راه های بدست آوردن توفیق است
استاد حوزه نماز اول وقت را یکی از راه های بدست آوردن توفیق عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاري كوثر از فارس، « مریم فقیر » استاد حوزه با بیان اینکه توفیق، لطف و عنایت خداست، افزود: اینکه انسان توفیق پیدا کند به زیارت برود، نماز اول وقت بخواند و مودب باشد لطف خداست.
وی افزود: خیلی‌ها هستند وضع مالی خوبی دارند، اما توفیق کمک به مردم و توفیق زیارت ندارند و یا شخصی خیلی پول خرج می‌کند، اما گاهی توفیق ندارد که خمس و زکاتش را بدهد.

وی ادامه داد: افرادی هستند که در زندگی خیلی تلاش می‌کنند اما از عمرشان استفاده چندانی نمی برند، برخی افراد نیز عمرشان کوتاه ولی پر برکت است، کار و در آمدشان نیز زیاد نیست، اما بارها به مکه، مشهد و زیارت‌های متعدد رفته اند.
استاد حوزه خاطر نشان کرد: اگر خدا گوشه‌ چشمی عنایت کند و دست لطفی بر سر انسان بکشد، انسان سقوط نکرده و از بسیاری از آفات حفظ می‌شود به عنوان مثال با برخی دوست نمی‌شود و یا ارتباط برقرار نمی‌کند و برخی زمینه‌ها نیز برایش فراهم نمی‌شود.
وی یکی از راه‌های بدست آوردن توفیق را تفکر عنوان کرد و افزود: اگر انسان در نعمت‌های خدا، در تاریخ و حوادث گذشته فکر کند، برای او توفیق حاصل می‌شود.

وی نماز اول وقت را یکی دیگر از راه های بدست آوردن توفیق عنوان کرد و افزود: نماز اول وقت به ویژه به صورت جماعت و مخصوصا در صف اول باعث کسب توفیق می‌شود، همچنین صله رحم و ارتباط با فامیل و احترام به پدر و مادر نیز توفیق انسان را بسیار زیاد می‌کند بنابرین باید سعی کنیم این توفیق را از خدا بگیریم و در زندگی آن را کسب کنیم.