استاد دانشگاه:

فضای مجازی میدانی برای تخریب باورهای مردم شده است

شناسه خبر : 66684

1397/08/14

تعداد بازدید : 78

فضای مجازی میدانی برای تخریب باورهای مردم شده است
یکی از اساتید دانشگاه بیان کرد: فضای مجازی به میدانی برای شایعه پراکنی­ها و تخریب باورها و اعتقادات دینی مردم و به خصوص جوانان تبدیل شده است.

به گزارش خبرگزاري كوثر از فارس،  «آقای دکترمحمد حسین رجبی دوانی»، استاد دانشگاه و پژوهشگر تاریخ اسلام گفت: طلاب همانطور که در مورد اهل بیت(علیه السلام) تعصب دارند باید در مورد سلمان نیز تعصب داشته باشند.

وی ادامه داد: امام علی (علیه السلام) در حدیثی می فرمایند که سلمان از اهل بیت(علیها سلام) است، سلمان عالم برجسته ای بود که شخصیت ایشان در بحث ولایت و ولایت مداری او شناخته می شود و یکی از ارکان اربعه شیعه سلمان است که پیامبر(صلی الله علیه واله) درمورد مقام ایشان فرمودند که بهشت مشتاق سلمان است و هرکس او را انکار کند کافر است.

دكتر رجبي گفت: بنابر نقل اسناد تاریخی معتبر، با فتح ایران توسط مسلمانان، منافع زیادی مانند برداشته شدن فاصله طبقاتی، امکان تحصیل برای همه اقشار مختلف و غیره  بدست آمد.

ويدر ادامه  افزود : فضای مجازی به میدانی برای شایعه پراکنی­ها و تخریب باورها و اعتقادات دینی مردم و به خصوص جوانان تبدیل شده است و بهترین راه حل برای مقابله با آنها، اهل فن بودن، است.