کارشناس پژوهش مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران:

طلاب به پژوهش و علم آموزی توجه ویژه داشته باشند

شناسه خبر : 66579

1397/08/12

تعداد بازدید : 166

طلاب به پژوهش و علم آموزی توجه ویژه داشته باشند
کارشناس معاونت پژوهش مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران بیان کرد: طلاب علاوه بر تقویت معنویت و الگو قراردادن بزرگان باید به امر پژوهش و علم آموزی اهتمام و توجه بیشتری داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از یزد، خانم شیخی نسب در نشست پژوهشی که در مدرسه علمیه حضرت زینب(سلام الله علیها) یزد برگزار شد، ضمن تسلیت ایام عزای سید الشهدا(علیه السلام) و یادآوری مجاهدت ها و نقش مهم حضرت زینب(سلام الله علیها) در رهبری واقعه عاشورا و اهمیت الگوگیری طلاب از حضرت زینب(سلام الله علیها) گفت: طلاب خواهر نیز همچون حضرت زینب(سلام الله علیها) باید در رواج و حفظ دین اسلام کوشش کنند و به معرفی توحید، ولایت و معارف دین بپردازند.

وی ادامه داد: این امر با تحصیل خوب و پرورش روح عبودیت، هدفمندی و غیره محقق می شود.

وی نقش حضرت زینب(سلام الله علیها) را برای زنان، نقش غرورآور و مهم دانست و افزود: هنگامی که در مسیر طلبگی و علم آموزی قدم می گذارید باید برنامه زندگی خود را از کندی، بی هدفی و بی برنامگی تغییر دهید و از فرصت های خوب استفاده کنید.

وی با اشاره به اینکه بخشی از تأثیرگذاری دین توسط خواهران باید انجام گیرد، بر نقش موثر زنان در انقلاب اسلامی ایران تاکید کرد و با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در مورد زنان گفت: اگر زنی نباشد و تربیتی نکند مردی همانند شهید حججی نیز نمی تواند باشد.

وی با بیان اینکه امروز طلبه ها باید ایده های بزرگ را ارائه دهند و بارهای سنگینی را بردارند، افزود: این مهم با شناخت نظام طلبگی، شناخت نظام مسئولیت و غیره محقق می شود.

کارشناس دفتر معاونت پژوهش خطاب به طلاب بیان کرد: مسئولیت حوزه دینی این است که خواهران در نظام اسلامی برای آماده سازی نظام مهدوی و ظهور امام زمان (عج الله تعالی فرجه الشریف) برنامه و حضور فعال داشته باشند و زنان را مانند حضرت زینب (سلام الله علیها) تاریخ ساز کنند که این مهم تنها با هوشمندی و انگیزه بالای زنان محقق می شود .

شیخی نسب گفت: در همین راستا مرکز مدیریت حوزه های علمیه قم برنامه های درسی طلاب را با محوریت پژوهش تنظیم می کند تا طلاب بعد از گذراندن یک دوره عمومی، حداقل یک اثر پژوهشی به صورت مقاله ارائه دهد.

وی در پایان به لزوم تقویت معنویت و الگو قراردادن بزرگان در حوزه های علمیه اشاره کرد و افزود: پرداختن به امر پژوهش و علم آموزی امری ضروری است.