امام جمعه شهرستان راميان:

طلاب حوزه های علمیه در جهت نشر معارف اهل بیت(علیهم السلام) گام بردارند

شناسه خبر : 66398

1397/09/12

تعداد بازدید : 56

طلاب حوزه های علمیه در جهت نشر معارف اهل بیت(علیهم السلام) گام بردارند
امام جمعه شهرستان راميان بر ضرورت تلاش طلاب حوزه های علمیه در زمینه نشر فرهنگ اسلام و معارف اهل بیت(علیهم السلام) تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، حجت السلام طاهری در سلسله دروس اخلاقی که با حضور طلاب مدرسه علمیه خواهران سعدیه این شهرستان برگزار شد، پیرامون اهمیت جایگاه اهل بیت(علیهم السلام) به روایتی اشاره کرد و گفت: امام صادق(علیه السلام) از پيامبر اسلام(صلی الله علیه) نقل کرده اند كه حضرت بارها فرمودند که كسي كه دوست دارد مانند من زندگی كند و بميرد، و در بهشتی كه خداوند وعده داده، وارد شود، بايد علي(علیه السلام) را دوست بدارد و ولايت او را بپذيرد و همچنين فرزندان او را كه اِمامان هدايت‌گر و چراغ‌های روشنی، بعد از او بودند دوست بدارند؛ زيرا آنها شما را از هدايت به سوي ضلالت نمیبرند.

وی با توجه به این روایت نتيجه گرفت که بدون محبّت امام علی و ائمه اطهار(علیهم السلام) كسی وارد بهشت نميشود.

امام جمعه شهرستان رامیان، امام حسین(علیه السلام) را باب نجات امت معرفی کرد و بیان داشت: با توجه به احادیثی که از اهل بیت(علیهم السلام) در مورد دوران آخرالزمان به ما رسیده، نگه داشتن دین مانند نگه داشتن آتش در کف دست است، به این معنا که در دوران سختی و بلا قرار می گیریم.

حجت الاسلام طاهری به وجوه تمایز امام حسین(علیه السلام) با سایر ائمه(علیهم السلام) پرداخت و شفا در تربت مضجع شریف امام حسین(علیه السلام) و استجابت دعا زیر قبه را از جمله ویژگی ها دانست.

وی اضافه کرد: ویژگی سومی که رسول اکرم(صلی الله علیه) در خصوص امام حسین(علیه السلام) فرموده است: «و الائمة من ولده» یعنی ائمه بعد از امام حسین همه از اولاد آن حضرت هستند، لذا امام زمان خود را چنین معرفی می نمایند؛ «من نهمین فرزند از نسل حسین(ع) هستم».

موسس مدرسه علمیه خواهران سعدیه رامیان تشریح کرد: خداوند به خاطر جهاد و مقاومتی که امام حسین(علیه السلام) برای حفاظت از دین و راه خدا انجام داد، این ویژگی را به حضرت عنایت نموده است، به همین دلیل تمام معارف اسلامی در کربلا نهادینه شده است.

حجت الاسلام طاهری طلاب را به جهت تحصیل در مکتب اهل بیت(علیهم السلام) ادامه دهندگان مسیر آن بزرگواران معرفی کرد و توصیه نمود: مراقب اعمال و گفتار خود باشید زیرا تفقه در دین و علم آموزی در مسیر دین و اهل بیت(علیهم السلام) توفیقی الهی است؛ بنابراین، گامی در جهت نشر معارف اسلام و اهل بیت(علیهم السلام) بردارید.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که طلاب و روحانیون بتوانند وظایف خود را به خوبی انجام دهند زیرا بزرگترین گروهی که می توانند راه حضرات معصومین را زنده نگه دارند طلاب علوم دینی هستند.