مرجع تقلید شیعه مطرح کرد

ضرورت تربیت نسل آینده در قالب آموزه‌های اهل بیت ع

شناسه خبر : 65885

1397/07/26

تعداد بازدید : 101

ضرورت تربیت نسل آینده در قالب آموزه‌های اهل بیت ع
آیت الله العظمی علوی گرگانی بر ضرورت تربیت نسل آینده در قالب آموزه‌های اهل بیت(ع) تأکید کردند.


به گزارش پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، حضرت آیت الله علوی گرگانی ظهر امروز در دیدار وزیرآموزش و پرورش اظهارداشتند: هر چقدر آموزش و پرورش نسبت به تعلیم و تربیت دانش آموزان جدی تر وارد شوند نسل کارآمد تری در آینده خواهیم داشت.،

معظم له افزودند: آموزش‌وپرورش باید با دعوت غیرزبانی و بر اساس الگوهای رفتاری برگرفته از سبک و سیره علمی و عملی ائمه اطهار(ع) دانش آموزان را به‌سوی معارف الهی سوق دهد.

ایشان با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم افزود: امربه‌معروف، نهی از منکر و اعتقاد به این دو امر تمام گره‌های اجتماعی را بازکرده و مشکلات بسیاری را از پیش روی جامعه برمی‌دارد، امربه‌معروف و نهی از منکر بدون اعتقاد قلبی به خداوند متعال فایده‌ای نداشته و اثرگذار نیست.

معظم له گفتند: اعتقاد بر خداوند متعال رأس تمام امور است و دراین‌بین نحوه تعامل وزندگی حاکمان در دین پذیری اجتماعی بسیار تأثیرگذار است، چراکه تأثیرپذیری و الگو گیری مردم از حاکمان و علمای جامعه بسیار زیاد است.

ایشان با تأکید بر ضرورت شایسته‌سالاری در انتصاب پست‌ها و جایگاه‌های مختلف عنوان کردند: باید مسئولانی را در جایگاه‌های مختلف قرار دهیم که اعتقاد راسخی به خداوند متعال و انقلاب اسلامی داشته باشد تا از این طریق صدمه‌ای به اعتقادات و باورهای جامعه ایجاد نشود.

حضرت آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به اهمیت استفاده از تجربه‌های موفق کشورهای دیگر ادامه دادند: باید از برخی تجربه‌های موفق غرب برای تربیت قوی اخلاقی و آموزشی دانش آموزان استفاده کرد، آموزش‌وپرورش باید در پرورش و تربیت دانش آموزان همت بیشتری به خرج داده و انسان‌های کارآمدی را تحویل جامعه دهد.

ایشان بیان کردند: آموزش‌وپرورش باید دانش آموزان را با عمل مثبت خود به‌سوی کارهای خیر و اعمال نیکو دعوت کند، دعوت غیرزبانی مهم‌ترین و تأثیرگذارترین نحوه امربه‌معروف و نهی از منکر در بین اجتماع است.

معظم له ادامه دادند: آموزش‌وپرورش باید تربیت نسل نو را در قالب آموزه‌های اهل‌بیت(ع) انجام داده و آن‌ها را نسبت به این امور مأنوس کند، آموزش‌وپرورش مسئولیت بزرگی برای تربیت انسان‌های تاریخ‌ساز دارد.