در نامه آیت الله العظمی مکارم به رئیس قوه قضائیه مطرح شد

ضرورت کمک به زندانیان مهریه/ اظهارات رئیس قوه قضائیه قانع کننده نبود

شناسه خبر : 65558

1397/07/21

تعداد بازدید : 161

ضرورت کمک به زندانیان مهریه/ اظهارات رئیس قوه قضائیه قانع کننده نبود
آیت الله العظمی مکارم شیرازی گفتند: اينجانب براى قوه قضائيه و براى شخص جنابعالى قائل به احترام بوده و هستم و تضعیف این قوه را کار خلافی می شمرم. هدف اينجانب روشن ساختن قوانين مترقى اسلام و كمك به جمعى از گرفتاران مهريه است. لطفا دستور دهيد ليست كامل زندانيان مهريه را با ذكر سن و سال، همراه بياورند. اميدوارم بتوانيم از اين طريق كمكى به حل مشكلات جوانان كه گرفتار مسأله مهريه هستند و در زندان‌ها به سر مى‌برند بنماييم.

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، آیت الله العظمی مکارم شیرازی امروز شنبه در ابتدای درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم با قرائت نامه ای که به آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه داشتند تصریح کردند: اینجانب برای قوه قضائیه و شخص جنابعالی قائل به احترام بوده و هستم و تضعیف این قوه را کار خلافی می شمارم.

این مرجع تقلید در ادامه این نامه تصریح کردند: هدف این جانب روشن ساختن قوانین مترقی اسلام و کمک به جمعی از گرفتاران مهریه است؛ لطفا دستور دهید لیست کامل زندانیان مهریه را با ذکر سن و سال همراه بیاورند.

ایشان در پایان نامه بیان کردند: امیدواریم بتوانیم از این طریق کمکی به حل مشکل جوانان گرفتار مسئله مهریه هستند و در زندان به سر می برند بنمائیم.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی بعد  از قرائت  نامه درسخنانی گفتند: این چهار مسئله را به تفصیل تبیین خواهم کرد، متاسفانه دستگاه قضایی تابع یک سلسله قوانین دست و پاگیر است و آنها موجب مشکل می شوند.

متن کامل نامه این مرجع تقلید که در درس خارج خود قرائت کردند به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحيم

جناب مستطاب آيت الله آملی لاريجانى

رياست محترم قوه قضائيه (دامت بركاته)

با اهداء سلام و تحيت؛

معروض مى‌دارد بيانات جنابعالى را درباره مسائلى كه اينجانب مطرح كرده بودم، خواندم. متأسفانه قانع كننده نبود و شايد توضيحات من براى آن چند مسئله كافى نبوده است.

بنابراين پيشنهاد مى‌كنم همان‌طور كه خود شما هم اشاره كرده‌ايد دادستان كل كشور و دو نفر از قضات عالى‌رتبه كه سوابق حوزوى داشته باشند تشريف بياورند تا آن چهار مسأله مهم درباره مهريه در محيط عالمانه و دور از عصبانيت حل و فصل شود و چنانچه آن چهار مسأله روشن شد، ان شاء الله به كار بسته شود و اگر بعضى از قوانين موجود با متون اسلامى سازگار نبود از طريق مجلس شوراى اسلامى اصلاح شود.

اينجانب براى قوه قضائيه و براى شخص جنابعالى قائل به احترام بوده و هستم و تضعیف این قوه را کار خلافی می شمرم. هدف اينجانب روشن ساختن قوانين مترقى اسلام و كمك به جمعى از گرفتاران مهريه است. لطفا دستور دهيد ليست كامل زندانيان مهريه را با ذكر سن و سال، همراه بياورند.

اميدوارم بتوانيم از اين طريق كمكى به حل مشكلات جوانان كه گرفتار مسأله مهريه هستند و در زندان‌ها به سر مى‌برند بنماييم.

هميشه در سايه لطف پروردگار موفق باشيد.