مرجع تقلید شیعه در دیدار با شهردار مناطق جنوبی لبنان

پیشرفت اسلام مدیون شهدا و حزب الله لبنان است

شناسه خبر : 65557

1397/07/20

تعداد بازدید : 105

پیشرفت اسلام مدیون شهدا و حزب الله لبنان است
آیت الله العظمی نوری همدانی گفتند: اگر حزب الله لبنان و شهدای ما نبودند اکنون اسلام پیشرفت نمی کرد و امیدواریم به زودی صهیونیست ها را نابود کنند.به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، آیت الله العظمی نوری همدانی امشب در دیدار با شهرداران مناطق جنوب لبنان که در دفتر این مرجع تقلید در قم برگزار شد در سخنانی به اهمیت مسئله جهاد در اسلام اشاره کردند و آن را موضوع بسیار مهمی برشمردند.

ایشان با بیان اینکه عظمت و قدرت نیز با جهاد ارتباط دارد اظهار کردند:  مسلمانان اگر می خواهند قدرتمند باشند؛ باید استقامت در راه هدفشان داشته و مجاهد باشند.

این مرجع تقلید افزودند:  یکی از کتاب های بسیار مهم ما وسائل الشیعه است و در این کتاب 35 هزار حدیث جمع آوری شده که مربوط به احکام فقهی است و یکی از جلد های آن به موضوع جهاد اختصاص دارد.

ایشان با بیان اینکه هیچ وقت نباید جهاد را فراموش کنیم خاطرنشان کردند: قرآن درباره جهاد بحث می کند وحتی سوره ای در مورد مجاهدین نیز وجود دارد.

حضرت آیت الله نوری همدانی با اشاره به اینکه در یک طرفی مسلمانان ایران،  عراق، سوریه و لبنان قرار دارند و یک طرف هم صهیونیستها، کفار عربی و غربی هستند خاطرنشان کردند: حزب الله در مقابله با توطئه  های این مثلث شوم در صف مهمی قرار گرفته است.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به آیاتی از قرآن کریم گفتند:  در این کتاب مقدس به آمادگی در برابر دشمنان تأکید شده و در مرحله اول آن آمادگی فکری و فرهنگی قرار دارد.

این مرجع تقلید با بیان اینکه باید اسلام شناس باشید افزودند: بر آمادگی روحی نیز اشاره شده است  و کسی که به جها می رود باید خود را برای برخورد با همه مشکلات آماده کند.

معظم له همچنین بر آمادگی اقتصادی و اطلاعاتی و نیز آمادگی های تمرینی اشاره کردند و گفتند: بعد از این آمادگی باید به میدان نبرد رفت و صف بندی کرد که بر طبق کتب ما فقها و کسانی که آشنا به موازین اسلامی و فرهنگ اسلامی هستند در صف نخست قرار می گیرند.

حضرت آیت الله نوری همدانی اظهار داشتند: در صف بعدی قاریان و کسانی که با قرآن آشنایی بیشتری دارند قرار می گیرند و در صف سوم نیز افراد شجاع هستند؛ چرا که شجاعت امری روحی و بسیار تأثیر گذار است.

ایشان با بیان اینکه امام حسین(ع) لحظه به لحظه افراد را غربال می کردند تا آن هایی که شجاعت دارند باقی بمانند ادامه دادند: هیچ قدرتی در دنیا نمی تواند جمعیتی 30 میلیونی را جمع کند و این راهپیمایی در اربعین از قدرت ابا عبدالله(ع) و اسلام است.

این مرجع تقلید با بیان اینکه حزب الله دارای جایگاه بالایی در منطقه است گفتند: من از نزدیک شجاعت حزب الله لبنان را دیده ام و امیدوارم  بتوانند به زودی صهیونیست را به طورکلی نابود کنند.

استاد خارج فقه حوزه علمیه قم، با بیان اینکه بدون جهاد نه ملکی نه حکمتی و نه علمی است و برای دست یابی به این ها غیر از جهاد راهی وجود ندارد. افزودند: در صف بندی جهاد آنهایی که ترسو و تنبل هستند کنار می روند.

حضرت آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه خداوند افراد مجاهد را قرار داده و مزایایی برای آن ها قائل است گفتند: اگر مجاهدین نبودند فساد گسترده می شد.

ایشان با بیان اینکه حزب الله شجاع و با غیرت است ابراز داشت:  اگر حزب الله لبنان و شهدای ما نبودند، اکنون اسلام پیشرفت نمی کرد.