مرجع تقلید شیعه

گرایش به اسلام و استکبار در کنار هم عملی نیست/ امیدوار هستیم شورای نگهبان با دقت FATF را بررسی نماید

شناسه خبر : 65435

1397/07/18

تعداد بازدید : 76

گرایش به اسلام و استکبار در کنار هم عملی نیست/ امیدوار هستیم شورای نگهبان با دقت FATF را بررسی نماید
آیت‌الله العظمی نوری‌ همدانی گفتند: گرایش به اسلام و استکبار در کنار هم عملی نیست؛ امیدوار هستیم شورای نگهبان با دقت FATF را بررسی نماید تا مخالف شرع و قانون اساسی نباشد.به گزارش پایگاه‌ خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، حضرت آیت الله نوری همدانی پیش از ظهر امروز در درس خارج فقه در مسجد اعظم قم ضمن ابراز تأسف و انتقاد از تصویب لوایح FATF در مجلس شورای اسلامی که با هشدار بزرگان و دلسوزان انقلاب همراه بود، گفتند: FATF، قراردادی عبری، عربی و  غربی است که با شاخصه های انقلاب منافات دارد و توقع داشتیم که بررسی بیشتری بر روی آن انجام شود.

این مرجع تقلید یادآور شدند: ما نظر خود را درباره این قرارداد اعلام کردیم تا در آینده، تاریخ قضاوت نکند که ما سکوت کردیم.

این استاد برجسته حوزه با اشاره به مشکلات این قرارداد، اظهار داشتند: چگونه می توان قرارداد مبارزه با تامین منابع مالی تروریسم را امضا کرد و تعیین مصداق تروریست به عهده آمریکا قرار داده شود؟ آمریکایی که عربستان و رژیم صهیونیستی را که دائم مشغول کشتار هستند، تروریست نمی داند؛ اما حزب الله لبنان را تروریست معرفی می‌کند.

معظم له ابراز داشتند: گرایش به اسلام و استکبار در کنار هم عملی نیست؛ امیدوار هستیم شورای نگهبان با دقت این قرارداد را بررسی نماید تا مخالف شرع و قانون اساسی نباشد.

حضرت آیت الله نوری همدانی یادآور شدند: رهبر انقلاب هم فرمودند کنوانسیون هایی و معاهداتی که در غرب طراحی می شود نباید ملاک کار نمایندگان قرار گیرد؛ بلکه باید قوانین داخلی وضع شود، اما برخی به این فرمایش توجهی نکردند.

پرداختن به موضوع معیشتی مردم، بخش دیگر سخنان این مرجع تقلید بود که آن را بسیار ناراحت کننده عنوان کرده و از مسئولان درخواست نظارت کامل و حل جدی و سریع مشکلات مردم را داشتند.