جلسه هم افزایی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان هرمزگان با کمیته امداد امام خمینی ره برگزار شد

شناسه خبر : 65336

1397/07/17

تعداد بازدید : 155

جلسه هم افزایی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان هرمزگان با کمیته امداد امام خمینی ره برگزار شد
جلسه هم افزایی در جهت همکاری میان حوزه علمیه خواهران استان هرمزگان و کمیته امداد امام خمینی(ره) روز سه شنبه با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد عبادی زاده مدیر حوزه علمیه خواهران استان هرمزگان و آقای علی الهیاری مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان در این مدیریت برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران از هرمزگان، جلسه هم افزایی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان هرمزگان با کمیته امداد امام خمینی(ره) به منظور بهره گیری از توان اجرایی و محتوایی طلاب مدارس علمیه خواهران استان هرمزگان در رفع مشکلات فرهنگی، اعتقادی و اجتماعی قشر ضعیف و مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) برگزار شد.
مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان در این جلسه با اشاره به اهمیت و ضرورت بحث فرهنگی در خانواده ها، بیان داشت: در زمینه رشد فرهنگی قشرهای ضعیف جامعه کار زیربنایی و اثر گذار انجام نشده است و مشکلاتی از جمله فقر، طلاق، اعتیاد و غیره در جامعه گویای این مطلب است.
آقای الهیاری با اشاره به عمل زشت احتکار، افزود: وضعیت اقتصادی کشور نشان دهنده ریشه ای و قوی نبودن فرهنگ دینی در برخی از خانواده ها است.
وی اعتیاد را ریشه ی طلاق و نابسامانی خانواده ها دانست و گفت: طلاب به عنوان مددکاران افتخاری با تحت حمایت قرار دادن پنج تا ده خانواده تحت پوشش کمیته، تاثیر خوبی در حفظ خانواده ی آسیب دیده خواهند داشت.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان هرمزگان نیز با اشاره به راه اندازی جامعه خیرین در حوزه علمیه خواهران گفت: ایجاد ارتباط بین جامعه خیرین و مرکز نیکوکاری برای رسیدن به یک نتیجه مطلوب و حل مشکلات قشرهای ضعیف جامعه بسیار اثرگذار خواهد بود.
حجت الاسلام و المسلمین محمد عبادی زاده افزود: پژوهش های میدانی در مدیریت حوزه علمیه خواهران در جهت شناسایی وضعیت موجود اقشار ضعیف جامعه شروع شده است.
وی تصریح کرد: حوزه علمیه خواهران در زمینه تحقیقات کاربردی و میدانی برای شناسایی آسیب های خانواده ها، تبلیغ و تبیین فرهنگ انفاق و صدقه و زکات توسط مبلغان، هدایت مددجویان به سمت حوزه علمیه خواهران، تامین استادان موفق، برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه خانواده های تحت پوشش کمیته امداد، توان همکاری با این مجموعه را دارد.