مدیر کل پشتیبانی حوزه های علمیه خواهران :

حوزه علمیه وامدار هیچ نهاد و دولتی نیست

شناسه خبر : 65326

1397/07/17

تعداد بازدید : 144

حوزه علمیه وامدار هیچ نهاد و دولتی نیست
مدیر کل پشتیبانی حوزه‌های علمیه خواهران گفت: حوزه‌های علمیه، همواره ویژگی پایگاه مردمی و استقلال مالی‌اش را حفظ کرده و هیچ‌گاه وامدار هیچ نهاد و دولتی نبوده است.

 به گزارش پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران از مازندران، «آقای احمدی» مدیر کل پشتیبانی حوزه های علمیه خواهران در اجلاسیه مدیران حوزه علمیه خواهران مازندران بیان کرد: حوزه های علمیه  با قدمت چند صد ساله، همواره ویژگی پایگاه مردمی و استقلال مالی‌اش را حفظ کرده و هیچ‌گاه وامدار هیچ نهاد و دولتی نبوده و فعالیت های حوزه، تحت الشعاع کمک های دولتی قرار نگرفته است.
وی افزود: حوزه علمیه نهاد مقدسی است که در راستای فرهنگ، دین و اشاعه مذهب جعفری فعالیت می کند، بنابراین دولت موظف است به این نهاد مقدس اعتبار دهد تا بتواند فعالیت‌های فرهنگی خود را مانند سایر نهادهای فرهنگی انجام دهد.
مدیر کل پشتیبانی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران تصریح کرد: ایجاد منابع پایدار و در آمد مستمر برای حوزه های علمیه در دستور کار مدیریت جدید مرکز و تیم اجرائی ایشان قرار دارد که آئین نامه و اساسنامه برای این کار تدوین و در مرحله عملیاتی سازی است.
وی ادامه داد: در حال حاضر برخی مدارس علمیه ما دارای امکاناتی نظیر فضای آموزشی، خوابگاه و کتابخانه مناسب با شان حوزه هستند اما این امر پاسخگوی نیاز آتی جامعه نیست؛ لذا مدارس باید به دنبال جذب منابع وسرمایه پایدار باشند.
احمدی یادآور شد: باید شان و جایگاه حوزه علمیه در جذب منابع و سرمایه حفظ شده و کسب درآمد تنها در راستای فعالیتهای فرهنگی، دینی و وظایف حوزوی ما باشد و خدشه ای به فعالیت های حوزوی  وارد نشود.
وی گفت: ایجاد منابع پایدار و درآمد مستمر در مدارس باعث قطع کمک‌های مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران به آن‌ها نمی‌شود و تمام  سرمایه‌های حاصل از این منابع در اختیار خود مدارس قرار خواهد گرفت.
مدیر کل پشتیبانی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران مدارس علمیه در راستای تامین منابع مالی می‌توانند مجوز مدارس غیرانتفاعی و مهد کودک دریافت کنند، البته در این طرح به خصوص در راه انداری مهدکودکها سه هدف کسب درآمد، اشتغال زائی طلاب دانش آموخته مدارس علمیه و تربیت اسلامی  را دنبال می کنیم و قطعا فرزندانی  که در این مراکز پرورش یابند، آینده سازان خوبی برای جامعه اسلامی می شوند.