مدیر موسسه آموزش عالی حوزوی فاطمه معصومه (س):

مدافعان حرم پرچمداران واقعی نهضت عاشورا هستند

شناسه خبر : 65280

1397/07/16

تعداد بازدید : 116

«خانم جعفری» گفت: عَلَم امام حسین(ع) با وجود پرچمداران واقعی نهضت عاشورا بر روی زمین نمی ماند.

«خانم مریم جعفری سراجی» در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران از هرمزگان، از دیدار و تجلیل خانواده دومین شهید مدافع حرم استان هرمزگان «شهید خلیل تختی نژاد» خبر داد.
وی با اشاره به ارزش ها و رشادت های شهدای دفاع مقدس اظهار داشت: مدافعان حرم به عنوان پرچمداران واقعی نهضت امام حسین(ع)، با رشادت ها و جان افشانی خود، فریاد ثبوت نهضت عاشورا را به گوش جهانیان رساندند.
استاد حوزه و دانشگاه، ضمن اشاره به شخصیت و جایگاه شهید تختی نژاد گفت: مدافعان حرم اثبات کردند که طنین دلربای سالار شهیدان هنوز هم در جهان به گوش می رسد.
«خانم جعفری سراجی» با بیان جایگاه با عظمت شهدای مدافع حرم نزد اهل بیت(ع) و حضرت زینب کبری(س) تصریح کرد: مدافعان حرم لبیک گویانی هستند که با ایستادگی و شجاعت خود اجازه ندادند پرچم علمدار کربلا به زمین افتد.
خلیل تختی نژاد جوانی 24 ساله هرمزگان که مسئولیت عملیات قرارگاه درعا در سوریه را برعهده داشت همزمان با 19 رمضان 1397 در سوریه به شهادت رسید.
این شهید والامقام از نیروهای جان بر کف سپاه استان هرمزگان بود که در راستای دفاع از آرمان های رفیع دین مبین اسلام در منطقه سوریه حضور داشت.
وی دومین شهید مدافع حرم استان هرمزگان است که در سوریه به دست عوامل تکفیری داعش به شهادت رسید.