در مدرسه علمیه خواهران الزهرا س بندرعباس استان هرمزگان؛

نشست اخلاق سیاسی با موضوع «حضرت زینب س و زیبایی های کربلا» برگزار شد

شناسه خبر : 65277

1397/07/16

تعداد بازدید : 107

نشست اخلاق سیاسی با موضوع «حضرت زینب س و زیبایی های کربلا» برگزار شد
نشست اخلاق سیاسی با موضوع «حضرت زینب (س) و زیبایی های کربلا » با حضور مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان هرمزگان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران از هرمزگان، «حجت الاسلام و المسلمین برزگر» در نشست اخلاق سیاسی با موضوع «حضرت زینب (س) و زیبایی های کربلا » که در مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) بندرعباس استان هرمزگان برگزار شد، بیان داشت: یکی از اهداف دشمن بعد از واقعه کربلا دیدن سرافکندگی حضرت زینب (س) بود که با پاسخ محکم آن بانوی بزرگ اسلام «ما رایت الا جمیلا» مواجه شد.
حجت الاسلام و المسلمین برزگر با اشاره به کلام امام حسین(ع) مبنی بر اینکه « اِذا كانَ فی قَتلی نُصرَةُ دينِكَ و اِحياءُ اَمرِكَ و ...»، گفت: یکی از جلوه های زیبای کربلا، الهی بودن هدف امام حسین(ع) است، تا جایی که حاضر می شوند در راه اجرای فرامین خداوند و احیا و حفظ سنت های او هفتاد بار کشته شوند.
وی با اشاره به اینکه اصحاب و یاران امام حسین(ع) با وجود آگاهی از کشته شدنشان تا پای جان مقاومت کردند، بیان داشت: از دیگر جلوه های این واقعه عظیم، خطبه ها و رجزهای پر مغز و عمیقی بود که هریک از اصحاب و خاندان امام در میدان جنگ می خواندند و این نمایانگر دعوت به حق و ایستادگی آنها در راه حق بود.
وی در ادامه به اوصاف و ویژگی های اخلاقی و سیاسی حضرت زینب(س) اشاره کرد و افزود: یکی از ارزش هاي اخلاقي رسیدن به كمال، ايمان و شرافت انسان، راضي بودن به قضاي الهي و تسليم محض در مقابل سختی ها، بلاها و گرفتاري هاي زندگي است، که حضرت زینب(س) نمونه بارز تسلیم، رضا، استقامت و ولایت مداری محض بودند.
مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون با معرفی کردن حضرت زینب(س) به عنوان الگویی شایسته، تصریح کرد: شهدای انقلاب اسلامی همچون حضرت زینب(س) تابع محض اوامر و نواهی الهی بوده اند.