مدیر موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه س بیان کرد:

تحصیل بیش از ۷۵۰ طلبه خواهر در موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه س

شناسه خبر : 64814

1397/07/09

تعداد بازدید : 144

تحصیل بیش از ۷۵۰ طلبه خواهر در موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه س
مدیر موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه (س) گفت: در حال حاضر در این موسسه حدود ۲۷۵ طلبه در سطح دو، ۳۷۶ طلبه در سطح سه و ۱۱۰ طلبه در سطح چهار اشتغال به تحصیل دارند.

به گزارش پایگاه خبری –اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام والمسلمین عشرتی صبح نهم مهر در نشست فرهنگی تربیتی موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه (س)ضمن عرض خیر مقدم به حاضران به ارائه گزارشی از موسسه آموزش عالی معصومیه (س) پرداخت و اظهار کرد: در حال حاضر در این موسسه حدود ۲۷۵ طلبه در سطح دو، ۳۷۶ طلبه در سطح سه و ۱۱۰ طلبه در سطح چهار اشتغال به تحصیل دارند.

وی با اشاره به تعداد فارغ‌التحصیلان موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه افزود: این موسسه تاکنون ۷۱۰ فارغ‌التحصیل در سطح دو، ۱۷۱ فارغ‌التحصیل در سطح سه و تنها یک فارغ‌التحصیل در سطح چهار داشته است که البته برخی از طلاب سطح چهار مشغول آماده کردن پایان‌نامه‌های خود هستند.

مدیر موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه (س) با اشاره به رشته‌های موجود در این موسسه خاطرنشان کرد: در حال حاضر در سطح سه، رشته‌های تفسیر و علوم قرآن، اخلاق و تربیت اسلامی، فقه و اصول، کلام اسلامی، تاریخ اسلام، مطالعات زنان و فلسفه اسلامی تدریس می‌شود.

وی ادامه داد: موسسه از سال ۱۳۹۳ فعالیت خود در سطح چهار را آغاز کرده است و در حال حاضر رشته‌های تفسیر تطبیقی، فقه خانواده، حکمت متعالی و کلام اسلامی در سطح چهار تدریس می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین عشرتی گفت: در این موسسه برای علاقه‌مندان به تحصیل علوم حوزوی که به دلایلی امکان حضور در کلاس‌های نوبت صبح را ندارند، در نوبت بعدازظهر کلاس برگزار می‌شود.

وی با اشاره به راهبرد و سیاست‌ مدرسه‌‌محوری در حوزه‌های علمیه خواهران عنوان کرد: بدون تردید اگر راهبرد مدرسه‌محوری در حوزه‌های علمیه خواهران اصل قرار گیرد و طلاب و استادان نیز بر اساس همین راهبرد عمل کنند، شاهد تأثیرات مثبت بسیار زیادی در مجموعه حوزه‌های علمیه خواهران خواهیم بود.