معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران عنوان کرد:

استفاده از ظرفیت‌ مدارس علمیه خواهران در کاهش آسیب‌های اجتماعی

شناسه خبر : 64739

1397/07/08

تعداد بازدید : 266

استفاده از ظرفیت‌ مدارس علمیه خواهران در کاهش آسیب‌های اجتماعی
نماینده ستاد مبارزه با مواد مخدر با معاون فرهنگی –تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، نماینده ستاد مبارزه با مواد مخدر با خانم معصومه ظهیری معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران دیدار کرد.

در ابتدای این دیدار مرتضی برگستان سرپرست اداره کل امور دانش‌آموختگان حوزه‌های علمیه خواهران به تشریح ظرفیت‌های حوزه‌های علمیه خواهران در زمینه‌های مختلف پرداخت و اظهار کرد: حوزه‌های علمیه خواهران با حدود ۶۰ هزار طلبه شاغل به تحصیل و ۴۵ هزار فارغ‌التحصیل اقدامات مفیدی در زمینه کاهش آسیب‌‌های اجتماعی انجام داده است.

وی افزود: پیشگیری از اعتیاد از جمله مواردی است که به صورت جدی مورد توجه حوزه‌های علمیه خواهران قرار دارد و در همین راستا نیز اقدامات زیادی انجام شده است.

سرپرست اداره کل امور دانش آموختگان حوزه‌های علمیه خواهران خاطرنشان کرد: برگزاری دوره پیشگیری از اعتیاد با مشارکت و همکاری دانشگاه تهران برای بیش از ۳۰ هزار خواهر طلبه استان تهران از جمله اقداماتی است که در این زمینه انجام شده و مورد استقبال نیز قرار گرفته است.

برگستان گفت: در حال حاضر تلاش می‌کنیم تا دوره آموزشی پیشگیری از اعتیاد را برای خواهران طلبه سراسر کشور برگزار کنیم تا خواهران طلبه اطلاعات مفید و مؤثری در این زمینه کسب و عموم بانوان و خانواده‌های انتقال دهند.

در ادامه ابوالفضل شریفی دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان قم و نماینده ستاد مبارزه با مواد مخدر ضمن ارائه گزارشی از تعامل این ستاد با حوزه‌های علمیه گفت: تا کنون دوره‌های آموزشی پیشگیری از اعتیاد با مشارکت دفتر تبلیغات اسلامی برای برادران طلبه و ائمه جماعات در قم و تهران برگزار شده است و تلاش می‌کنیم تا این دوره‌ها برای خواهران طلبه نیز برگزار شود.

وی با بیان اینکه زنان در کانون توجه ما قرار دارند ادامه داد: ورود جدی خواهران طلبه به بحث پیشگیری از اعتیاد می‌تواند برکات زیادی را به همراه داشته باشد چراکه بانوان با خانواده‌ها و عموم بانوان ارتباط‌ بیشتر و بهتری دارند و بدون تردید می‌توانند مؤثرتر باشند.

نماینده ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: ما با شعار هر مدرسه علمیه یک مربی و هر طلبه یک سفیر پیشگیری از اعتیاد، دوره آموزشی پیشگیری از اعتیاد را با همکاری دانشگاه تهران در ۵ استان که بیشترین ابتلا به اعتیاد را دارند برگزاری خواهیم کرد.

شریفی گفت: خواهران طلبه می‌توانند در کنار دوره‌های آموزشی، طرح‌های پژوهشی و تحقیقاتی را نیز در دستور کار خود قرار دهند و در همین راستا ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز از ایشان حمایت خواهد کرد.

وی افزود: جهت توسعه، استمرار و همکاری مطلوب مناسب است تفاهم‌نامه‌ای میان دو نهاد به امضا برسد تا شاهدِ اتفاقات خوب و امیدبخش در سطح کشور باشیم.

در ادامه جلسه معصومه ظهیری معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران با بیان اینکه ظرفیت‌های نهفته بسیار زیادی در مدارس علمیه خواهران وجود دارد گفت: در زمینه پیشگیری از اعتیاد می‌توان از ظرفیت مشاوران مدارس علمیه خواهران و جمعیت دانش‌آموختگان استفاده کرد.

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران افزود: در همین راستا برای مدارس علمیه دوره آموزش مجازی را برگزار خواهیم کرد تا اطلاعات مناسب و به‌روز در زمینه پیشگیری از اعتیاد در اختیار مدارس و شرکت کنندگان قرار گیرد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه خواهران طلبه در سطح کشور مطالب را در قالب جلسات مختلف به عموم مردم منتقل می‌کنند در نظر داریم با برگزاری دوره آموزشی پیشگیری از اعتیاد، بخشی از جلسات برگزار شده توسط خواهران طلبه در شهرهای مختلف را به مسئله و آسیب اعتیاد اختصاص دهیم تا با ارائه مطالب درست و مفید به زنان و خانواده‌ها، قدم بزرگی در راستای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی برداشته شود.

ظهیری در پایان خاطرنشان کرد: با پیگیری در انعقاد تفاهم‌نامه میان دو نهاد، دوره‌های مختلف پیشگیری از اعتیاد را در استان‌های مختلف برگزار خواهیم کرد تا در آینده‌ای نزدیک شاهد فعالیت گسترده خواهران طلبه در این زمینه باشیم.