معاون ارتباطات حوزه‌های علمیه خواهران تبیین کرد:

فضیلت، اجر و ثواب گریه برای امام حسین ع

شناسه خبر : 63855

1397/06/21

تعداد بازدید : 173

فضیلت، اجر و ثواب گریه برای امام حسین ع
معاون ارتباطات حوزه‌های علمیه خواهران گفت: سوگواری برای امام حسین (ع) پاداش‌های عظیمی دارد و مایه دستیابی به رحمت الهی و سعادتمندی است.
به گزارش پایگاه خبری – اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام والمسلمین واحدی در مراسم عزاداری دومین روز ماه محرم که در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران برگزار شد ضمن عرض تسلیت به مناسب ایام ماه محرم اظهار کرد: براساس روایات و احادیث وارد شده گریه و سوگواری برای امام حسین (ع) پاداش‌های عظیمی دارد و مایه دستیابی به رحمت الهی و سعادتمندی است.
وی افزود: قلبی كه به خاطر گناه سیاه و مریض شده، بعد از مدتی می میرد اما گریه بر امام حسین (ع) باعث می شود تا قلب نمیرد.
معاون ارتباطات حوزه‌های علمیه خواهران عنوان کرد: براساس روایات اگر کسی وارد جلسه عزای امام حسین (ع) شود و عزاداری کند، گناهان او آمرزیده می‌شود، همانگونه که از پیامبر و ائمّه طاهرین رواياتی در اهميّت عزاداري و اينکه گریه بر مصائب اهل بیت (ع) بهشت را واجب مي‌گرداند، وارد شده است.
وی ادامه داد: حضور در مجالس و مراسم عزاداری و سوگواری امام حسین (ع) نوعی امر به معروف و نهی از منکر است و آثار و برکات بسیار زیادی دارد.
حجت‌الاسلام والمسلمین واحدی در ادامه به بیان روایات در خصوص جایگاه گریه برای امام حسین (ع) پرداخت و گفت: گریه بر آن حضرت انسان را از خواب غفلت بیدار می کند و انسان را به دریای عظمت امام حسین(ع) متصل می کند.
وی خاطرنشان کرد: کسی که عاشق حضرت اباعبدالله(ع) است، باید مانند آن حضرت عمل کند، اهدافش اهداف ایشان باشد و تلاش کند که سبک زندگی اش، مبتنی بر سبک زندگی اهل بیت(ع) باشد.
معاون ارتباطات حوزه‌های علمیه خواهران با بیان اینکه اشک بر امام حسین (ع) باعث پالایش و طهارت روح می‌شود تصریح کرد: هدف از اين گريه ها و عزاداري ها زنده نگه داشتن ياد و خاطره حضرت است كه به سبب آن به سمت كمال حركت كنيم و با نور حضرت هدايت شويم و به سوي معبود خود حركت كنيم.
وی با اشاره به سخن امام راحل (ره) مبنی بر اینکه محرم و صفر اسلام را زنده نگه داشته است، گفت: یکی از بهترین کلام هایی که اثرات و برکات قیام سرخ امام اباعبدالله الحسین علیه السلام و یاران فدارکارشان را برای کل تاریخ تفسیر می‌کند همین جمله امام خمینی (ره) است.