معاون ارتباطات حوزه‌های علمیه خواهران مطرح کرد:

عزاداری و گریه برای امام حسین ع از اسباب آمرزش گناهان است

شناسه خبر : 63801

1397/06/20

تعداد بازدید : 209

عزاداری و گریه برای امام حسین ع از اسباب آمرزش گناهان است
معاون ارتباطات حوزه‌های علمیه خواهران گفت: عزاداری و گریه برای امام حسین(ع) یکی از اسباب آمرزش گناهان است و ثواب‌ها و پاداش‌های شگفت‌آوری نیز در روایات برای این امر بیان شده است.

به گزارش پایگاه خبری –اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام والمسلمین واحدی صبح سه‌شنبه 20 شهریور در مراسم عزاداری روز اول ماه محرم که در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران برگزار شد ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام ماه محرم و شهادت امام حسین (ع) و یاران باوفای ایشان به بیان جایگاه برگزاری مراسم‌های عزاداری و سوگواری ماه محرم پرداخت و اظهار کرد: روایات بسیار زیادی در خصوص اجر و ثواب برگزاری و حضور در مراسم‌ عزاداری امام حسین (ع) وجود دارد و حضور در چنین مراسم‌های توفیق و نعمت بسیار بزرگی است و باید شکرگزار این نعمت بزرگ باشیم.

وی افزود: در روایات و سيره حضرات معصومين (ع) تأکيد فراواني بر عزاداري‌ شده است. علّت اين امر نيز آن است که عزاداري، رمز بقاء تشيّع است. برگزاري مجالس عزاداري و اهتمام به آن، فوائد، آثار و برکات فراواني دارد

معاون ارتباطات حوزه‌های علمیه خواهران خاطرنشان کرد: معصومین (ع) به شیعیان حضور در مجالس عزاداری را آموزش می‌دادند و ما نیز باید این مسائل را به فرزندان خود و مردم جامعه آموزش دهیم تا این‌گونه مراسم‌‌ها را احیا کنند و از این مجالس بهره‌مند شوند.

وی با بیان اینکه در ماه محرم شیعیان در هر جایی که باشند برای امام حسین (ع) اقامه عزا می‌کنند ادامه داد:  عزاداری و گریه برای امام حسین(ع) یکی از اسباب آمرزش گناهان  است و ثواب‌ها و پاداش‌های شگفت‌آوری نیز در روایات برای این امر بیان شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین واحدی گفت: اوّلين نتیجه عزاداري‌، آمرزش گناهان است. طبق روایات، اگر کسی وارد جلسه عزای امام حسین (ع) شود و عزاداری کند، گناهان او آمرزیده می‌شود.

برای مشاهده گزارش تصویری این مراسم کلیک کنید