در مدرسه علمیه حضرت زینب س یزد ؛

کارگاه آموزشی با عنوان «معرفت امام تنها راه بندگی« برگزار شد

شناسه خبر : 63701

1397/06/18

تعداد بازدید : 84

 کارگاه  آموزشی با عنوان «معرفت امام تنها راه بندگی«  برگزار شد
کارگاهی با عنوان "معرفت امام تنها راه بندگی" با حضور «حجت الاسلام والمسلمین سید علی حسینی زاده»، با حضور طلاب و اساتید در مدرسه علمیه حضرت زینب(س)یزد، برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران ، ،حجت الاسلام حسینی زاده، در ابتدای نشست،  به روایاتی از پیامبر اکرم(ص) مبنی بر ولایت و امامت امام علی(ع) اشاره و گفت: درجریان غزوه تبوک پیامبر اکرم(ص) خطاب به امیرالمومنین فرمودند: «انت به منزلت هارون من موسی الا أنّه لانبیّ بعدی »

وی در توضیح این روایت  ادامه داد: «لانبی» با «لارساله» فرق دارد و چون ربوبیت تکوینی و تشریعی پروردگار همیشگی است، رسالت پیامبر اکرم(ص) همچنان ادامه دارد.

حجه الاسلام حسینی زاده درادامه و در ذکر مناقب امیرالمومنین(ع) افزود:عبارت های «عین الله»، «حبل الله» و «اذن الله» به امام اشاره دارد و در واقع علی(ع) عروه الوثقی و طناب محکم الهی است که بین عرش و فرش گذاشته شده است.

وی سپس به واقعه روز غدیر اشاره واظهار داشت: پیامیر اکرم(ص) قبل از روز غدیر بارها امامت و وصایت امام علی(ع) را بیان فرموده بودند و در روز غدیر، پذیرش و قبولی این امر را از مسلمانان درخواست کردند.

حجه الاسلام حسینی زاده به اهمیت پذیرش امامت از سوی مسلمین پرداخت و بیان کرد: این امر به قدری مهم است که تقابل با این منذر، کفر محسوب می شود مانند تقابل شیطان و حضرت آدم(ع) چرا که  شیطان بزرگی و عظمت خداوند را انکار نکرد بلکه خلیفه بودن انسان را نپذیرفت.