ماجرای خواندنی شیعه شدن یک بنگلادشی؛

یکی از آرزوهای من کشتن شیعیان در مسجد بود، امّا...!!!

شناسه خبر : 63661

1397/06/17

تعداد بازدید : 82

در زمان کودکی و نوجوانی، مسجدی در منطقه ما وجود داشت که متعلق به شیعیان بود، با تبلیغات چنان ذهن ما را شستشو داده بودند که یکی از آرزوهای من کشتن شیعیان در این مسجد بود، در طول روز جایی کمین می کردیم تا شیعه ای از مسجد بیرون بیاید و ما با نیت قربةً الی الله با سنگی بر سر آن شیعه می کوبیدیم و بر این باور بودیم به ثواب می رسیم.

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، حجت الاسلام نورالعالم از مستبصرین بنگلادشی، در نشست «شیعه شناسی»، در مدرسه علمیه خواهران حضرت نرجس(س) یزدانشهر، با اشاره به ماجرای شیعه شدن خود، گفت: متولد کشور بنگلادش هستم. در سن 19 سالگی وارد ایران شدم؛ وقتی به ایران آمدم، سنی بودم. بعد از 3 ماه وارد نجف آباد شدم و به فراگیری زبان فارسی پرداختم و بعد از 6 ماه، به حوزه علمیه قم رفتم.

این مستبصر بنگلادشی افزود: در زمان کودکی و نوجوانی من، مسجدی در منطقه ما وجود داشت که متعلق به شیعیان بود، با تبلیغات چنان ذهن ما را شستشو داده بودند که یکی از آرزوهای من کشتن شیعیان در این مسجد بود، در طول روز جایی کمین می کردیم تا شیعه ای از مسجد بیرون بیاید و ما با نیت قربةً الی الله با سنگی بر سر آن شیعه می کوبیدیم و بر این باور بودیم که به ثواب می رسیم.

وی افزود: این تنفر حاصل تبلیغات علیه شیعیان بود. در حالی که ما هیچ کتابی در مورد شیعیان نخوانده بودیم و شیعه شناسی را علمای وهابی به ما آموزش می دادند، این تنفر حاصل درس های آنها بود و ما نیامده بودیم که شیعه را از علمای شیعه بیاموزیم و این خود سبب بدبینی زیاد ما نسبت به شیعه می شد.

این روحانی بنگلادشی اضافه کرد: بعد از این که شیعه شدم، بدبینی ام از شیعیان برداشته شد و متوجه شدم همه تفکرات گذشته من اشتباه بوده است.

حجت الاسلام نورالعالم افزود: مسئله سنی و شیعه الان حاد شده و این تنها تقصیر دشمنان نیست، تقصیر کم کاری ما هم هست. اسلام زمانی ضربه می خورد که مسلمانان بد عمل کنند. دشمنان بیکار ننشسته اند و علیه شیعیان عمل می کنند؛ این کار دشمنان امری طبیعی است و با تبلیغات ذهن ها را خراب می کنند.

این روحانی بنگلادشی تصریح کرد: وقتی که امروز ما خبرهای داخلی کشور خود را از شبکه های سی ان ان و بی بی سی فارسی و... که ضد شیعه و ایران هستند دریافت می کنیم. خبرگزاری هایی که حق را پنهان و باطل را آشکار می کنند و تمام تلاششان از بین بردن نظام ماست. اطلاعات غلط را به مردم می دهند و آنها را نسبت به نظام  و دین بدبین می کنند.

وی در پایان گفت: وهابی های مغرض اطلاعات اشتباه به اهل سنت می دهند و شیعه ها را در نزد آنها منفور جلوه می دهند.