در ادامه سلسله بازدیدها؛

مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد از مدرسه علمیه حضرت زینب کبری«س» بازدید کرد

شناسه خبر : 63653

1397/06/17

تعداد بازدید : 98

مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد از مدرسه علمیه حضرت زینب کبری«س» بازدید کرد
در ادامه سلسله بازدیدها، «حجت الاسلام والمسلمین محمد کارگرشورکی»،مدیرحوزه علمیه خواهران استان یزد و معاونین ایشان در مدرسه علمیه حضرت زینب کبری(س) یزد ، حضور یافتند .

 به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران ، «حجت الاسلام و المسلمین کارگر شورکی»،  با استناد به احادیثی از پیامبر اکرم (ص)،  که فرمودند، « خیر الدنیا والاخره مع العلم » و « شر الدنیا و الاخره مع الجهل »، خیر دنیا و آخرت را با  دانش و شرّ دنیا وآخرت را  باجهل ، همراه دانست و بیان کرد: دور کردن دیگران از جهل و هدایت  کردن به سمت دانش،  کار بزرگی است اما این تمام قضیه نیست.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی در جامعه امروز اظهار داشت: ما در زمانی هستیم که دشمنان از طریق مشکلات اقتصادی می خواهند، مردم را از نظام جدا کنند و به یقین این نقشه آنان ، همانند دیگر نقشه هایشان  بر علیه ایران و انقلاب،  ناکام خواهد ماند و نفرت مردم ایران نسبت به آمریکا  روز به روز بیشتر خواهد شد و برای مقابله با این مشکلات، باید مردم رابه امتحان الهی آگاه کرده  به اعمال و رفتار و کردارمان توجه بیشتری داشته باشیم.

مدیر حوزه های علمیه خوهران استان یزد، مهمترین علت مشکلات اقتصادی را سوء تدبیر بعضی از مسئولان دانست  و بیان کرد: پیامبر(ص) در این زمینه فرمودند:« ما اخاف علی امتی الفقر و لکن اخاف علیهم سوءالتدبیر»، نگرانی من از فقر نیست، بلکه از برنامه ریزی نادرست امتم می ترسم.

این مقام مسئول در ادامه به بیان نکاتی برای بهترشدن عملکرد معاونین درمحدوده کاری خود اشاره وتصریح کرد: در آغاز سال تحصیلی، معاونین باید نکاتی را مدنظرداشته باشند، ازجمله اینکه هرمسئولی درمحدوده کارخود به بهترین شکل عمل کرده و در نظر داشته باشد که دراین آزمون الهی،  چه وظیفه ای دارد و و چه بسا اساتید و کارکنان مراکز حوزوی  در این مسیر، مورد سرزنش واقع شوند، وظیفه ایجاب میکند، درمقابل این عمل،  به طلاب شناخت و بصیرت داده  و درفضای حوزه با طلاب صمیمی و مهربان بوده و سوالات وشبهات آنها را مستند پاسخ دهیم .

وی ادامه داد: البته باید در تربیت طلاب به گونه ای عمل کرد که هدف برای آنان خدمت به اسلام باشد  و لازمه این امر، عامل بودن مسئولان حوزه درخدمت کردن خالصانه به اسلام خلاصه می شود   .

حجت الاسلام و المسلمین کارگر شورکی با تاکید بر اهمیت نظم ، افزود:  علاوه بر اینکه مسئولان حوزوی باید خودشان عامل به نظم باشند ، لازم است طلاب را نیز در زمینه نظم پرورش داده ، چراکه بی نظمی باعث اتلاف وقت می شودو ازفرمایشات امیرالمونین علی (ع)وحضرت امام خمینی (ره )  می توان درس  آموخت .

ازدیگرنکات مطرح شده در این نشست،  لزوم توجه مدیرومعاونین به مشکلات اقتصادی طلاب  و تلاش در حد توان  برای  حل و فصل مشکلات  و نوشتن برنامه مدوّن  برای شروع سال تحصیلی با هدف عملکرد  بهتر نسبت به سال گذشته ، بود.

 مدیر حوزه علمیه خواهران  تاکید کرد: باتوجه به تلاش دشمن برای عدم برگزاری  چهلمین سالگرد انقلاب ، ماوظیفه داریم تا برنامه ویژه ای در این زمینه داشته و باید این نکته را مد نظر داشت که دشمنان وبالاخص منافقین دراین فکرهستند که با ناسالم جلوه دادن مدیران ، بتوانند  مردم را ازانقلاب ونظام جداکنند.

گفتنی است؛ درپایان معاونین مدرسه علمیه حضرت زینب کبری(س) یزد،  گزارش  عملکردسال گذشته و برنامه های سال تحصیلی جدید  را ارائه و سپس حجت الاسلام والمسلمین کارگر وهمکاران محترم مدیریت حوزه علمیه خواهران از این مدرسه علمیه بازدیدکردند.

لازم به ذکر است  ؛ این بازدید ها در ابتدای سال تحصیلی،  با حضور مدیر و معاونان   مدارس با هدف مرتفع کردن مشکلات  و ایجاد پویایی لازم برای رسیدن به مدارس علمیه فعّال  به صورت دیدار های مدرسه ای ،  برگزار می گردد.