معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران مطرح کرد:

ضرورت استفاده از فرصت اربعین برای تبلیغ چهره به چهره

شناسه خبر : 63622

1397/06/16

تعداد بازدید : 128

ضرورت استفاده از فرصت اربعین برای تبلیغ چهره به چهره
معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران گفت:باید از ظرفیت طلاب خواهر در ایام اربعین استفاده کنیم چراکه تبلیغ چهره به چهره تاثیرات بسیار زیادی دارد و ایام اربعین نیز برای این نوع تبلیغ بسیار مناسب است.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، خانم معصومه ظهیری صبح پنج‌شنبه ۱۵ شهریور در نخستین جلسه کارگروه بانوان ستاد اربعین حسینی(ع) که در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران برگزار شد با اشاره فضیلت‌ زیارت امام حسین (ع) در اربعین اظهار کرد: ما برای هیچکدام از معصومین اربعین نداریم به جز امام حسین (ع) که هم روایت اربعین و هم زیارت اربعین در خصوص ایشان وارد شده است و از نشانه‌های شیعه بودن زیارت اربعین عنوان شده است

وی با بیان اینکه اربعین بزگترین اجتماع جمعیت انسانی است خاطرنشان کرد: سال‌های سال شیعیان محروم از زیارت اربعین بودند و اگر در پیشینه زیارت اربعین جست‌‌وجو کنیم متوجه می‌شویم که شیعیان حتی با سختی‌ها و هزینه‌های بسیار زیاد به زیارت امام حسین (ع) می‌رفتند.

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران با بیان اینکه وحدت جهان اسلام اهمیت بسیار زیادی دارد خاطرنشان کرد: در ایام اربعین افرادی از مذاهب دیگر نیز حضور دارند و باید از این فرصت برای تقویت وحدت جهان اسلام استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه اربعین باید مردمی بماند ادامه داد: باتوجه به التزام‌ها و عدم دعوت حضور بانوان برای زیارت اربعین، تعداد زائران زن اربعین به حدی است که باید به عنوان کمیته‌هایی همراه بانوان حضور داشته باشیم، همچنین باید از ظرفیت طلاب خواهر در این ایام استفاده کنیم چراکه تبلیغ چهره به چهره تاثیرات بسیار زیادی دارد و ایام اربعین نیز برای این نوع تبلیغ بسیار مناسب است.

خانم ظهیری با اشاره به جنبه سیاسی اربعین عنوان کرد: متاسفانه دشمنان در ایام اربعین سعی در ایجاد تفرقه میان مسلمانان دارند و این مسئله که دشمنان سال‌ها است تلاش می‌کنند میان مسلمانان تفرقه ایجاد کنند برهیچکس پوشیده نیست.

وی با بیان اینکه تجمع عظیم اربعین برای دشمن حساسیت ایجاد کرد تصریح کرد: باید در ایام اربعین کار و فعالیت‌های فرهنگی صورت گیرد و از این فرصت و ظرفیت‌ عظیم برای انجام فعالیت‌های فرهنگی استفاده کنیم.