مدیر مدرسه فاطمیه نظرآباد استان البرز:

درب مدارس علمیه باید به روی مردم باز باشد

شناسه خبر : 63084

1397/05/28

تعداد بازدید : 461

درب مدارس علمیه باید به روی مردم باز باشد
مدیر مدرسه علمیه فاطمیه نظرآباد استان البرز خواستار ارتباط بیشتر حوزه‌های علمیه خواهران با مردم شد و گفت: درب مدارس علمیه باید به روی مردم باز باشد.
به گزارش ستاد خبری چهاردهمین اجلاس سراسری مدیران مدارس علمیه خواهران، فرزانه رنجبرکهن با تاکید بر استقلال حوزه های علمیه گفت: از زمان امام صادق (ع) حوزه ها از طریق مردمی اداره می شده و دلیل موفقیت و ماندگاری حوزه ها استقلال و مردمی بودن بوده است.  
وی گفت: دولت می تواند در برخی ارگان ها مانند مساجد با توافقنامه هایی از حوزویان حمایت کند اما اینکه بخواهند حوزه را زیرنظر بودجه های دولتی ببرند یا به تعبیری جیره خوار دولت کنند ضربه به حوزه است و حضرت امام، آیت الله خامنه ای و مراجع هم صلاح نمی دانند حوزه های علمیه زیرمجموعه ارگان خاصی شود. 
وی تاکید کرد: استقلال مالی به یکسری برنامه ریزی و ساماندهی نیاز دارد ترغیب هیات امنا در تامین هزینه های مالی و ایجاد منابع پایدار باید تقویت شود تا بتوان حوزه را مردمی اداره کرد.  
خانم رنجبر کهن ادامه داد: نظرآباد استان البرز دورترین منطقه به مرکز استان است که مردم و طلاب آن وسعت مالی زیادی ندارند و از پنج سال پیش که این مدرسه تاسیس شد کاری پیش نمی رفت زیرا تنها ماهی یک میلیون و۵۰۰ هزار تومان هزینه سرویس اساتید بود که حدود ۴۵ دقیقه در راه بودند.  
وی افزود: طی برنامه ای در مدت پنج سالی که مدیر مدرسه هستم از رابطین مساجد و خیرین دعوت کردم و از آن زمان تاکنون با کمک خیرین مدرسه را اداره می کنم حتی تجهیز کتابخانه، آبسردکن ها، برخی سیستم های کامپیوتری، فرش، میز و نیمکت از سوی خیرین تامین شد.  
وی گفت: بودجه ای که مرکز قم به ما می دهد بسیار ناچیز است و با توجه به اینکه مکان مدرسه هم استیجاری است تمام هزینه ها فقط از خیرین تامین می شود. 
هزینه های مدرسه را خیرین تامین می کنند
مدیر مدرسه علمیه فاطمیه نظرآباد با بیان اینکه ۱۶۰ طلبه در حال حاضر در این مدرسه تحصیل می کنند، گفت: سه سال مداوم بخش فرهنگی مدرسه رتبه نخست استان را کسب کرد در بخش پژوهش در قم و در قرآئت قرآن رتبه کسب کردند و تقاضا برای ثبت نام در این حوزه بالاست و سال اول ۱۱۰ نفر ثبت نام شدند و درسال جاری هم که در برخی جاها آمار ثبت نام کاهش داشته است پذیرش در این مدرسه بالا بود و تا دقایق آخر هم مراجعه کننده آمد. 
وی ابرازداشت: ارگان ها، ادارات و مدارس درخواست نیرو داشتند و به منظور اشتغال طلاب برای سال جدید تحصیلی نام طلاب فعال را برای تبلیغ در مدارس وارگان ها و هر کجایی که از من درخواست نیرو داشته و برای مساجد، نماز جمعه ومجالس خانم ها طلاب را می فرستم.  
رابطه حوزه ها با مردم باید متقابل باشد 
وی عنوان کرد: یکی از برنامه های این حوزه از سال نخست تاسیس این است که در یک روز ماه مبارک رمضان محفل قرآن و افطار به همراه برنامه های متنوع برپا می شود و در مراسم ها درهای حوزه به روی مردم باز است و روابط اجتماع و حوزه یک رابطه خوب، متقابل و مستمر است. 
اسلام بدون یاور نمی ماند 
این مدیر مدرسه در بخش دیگر این گفت وگو در پاسخ به این سوال که تهاجم فرهنگی به انقلاب و مردم فشار وارد می کند و برخی از دشمنان می گویند سقوط انقلاب پس از ۴۰ سال محقق می شود در مقابل این تهاجم ها چه اقدامی داشتید؟ گفت: این فکر و سخن را دشمن در جامعه پراکنده کرده؛ دشمنان از طریق تبلیغات وارد شدند و گفتند فرزندان خمینی در انقلاب شهید شدند اما با تحمیل جنگ بر ایران شاهد بودند که تا نوجوانان کم سن و سال هم نهال انقلاب را آبیاری کردند.  
وی ادامه داد: سپس زمان آیت الله خامنه ای این حرف را تکرار کردند اما مدافعان حرم نشان دادند که این راه ادامه دارد و این افراد در حوزه ها، مساجد و جاهای فرهنگی انقلابی و جهادی فعالیت می کنند و حتی شیعیان مدافع حرم، کشورهای عراق، سوریه و افغانستان را هم از شر تروریست ها نجات دادند و نشان دادند که برای حفظ اسلام از جان خود می گذرند.  
طلاب حافظان انقلابند 
وی با بیان اینکه حوزه های علمیه می توانند پایه های اسلام را حفظ کنند، گفت: امام راحل فرمودند پابرهنگان انقلاب را حفظ کردند امروز هم طلاب با اینکه از نظر مادی ضعیف هستند اما حافظ انقلاب هستند.