مدیر مدرسه علمیه حضرت زینب(س) اهواز مطرح کرد:

لزوم حذف سطح‌بندی در واگذاری اختیارات به مدیران مدارس علمیه

شناسه خبر : 63082

1397/05/28

تعداد بازدید : 185

لزوم حذف سطح‌بندی در واگذاری اختیارات به مدیران مدارس علمیه
مدیر مدرسه علمیه حضرت زینب(س) اهواز بر لزوم حذف سطح‌بندی در واگذاری اختیارات به مدیران مدارس علمیه تاکید کرد.
به گزارش ستاد خبری چهاردهمین اجلاس سراسری مدیران حوزه‌های علمیه خواهران، حمیدی مدیر مدرسه حضرت زینب(س) اهواز به ضرورت‌های اجرای مدرسه محوری در حوزه‌های علمیه خواهران اشاره کرد و اظهار داشت: در مسائل فرهنگی باید اختیارات به مدیران مدرسه واگذار شود، زیرا مدیران با توجه به آسیب‌های اجتماعی منطقه و فرهنگ اکثر مردم نیازسنجی کرده و برنامه‌های فرهنگی را برنامه‌ریزی می‌کند.
وی مهم‌ترین مسئله در واگذاری اختیارات به مدیران مدارس را حذف سطح‌بندی و امتیازبندی مدارس دانست و گفت: در صورت اجرای طرح مدرسه محوری باید سطح‌بندی و امتیازدهی به مدارس حذف شود، زیرا هر مدرسه با توجه به منابع مالی و آمادگی منطقه می‌تواند برنامه‌های فرهنگی خود را اجرا کند که خیلی از برنامه‌های مناطق محور به علت عدم وجود منابع مالی پایدار حذف خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: سابقه مدیریت، منابع مالی، درصد ساکنین شیعه در منطقه، تعداد طلبه‌ها و خیلی از آیت‌های دیگر تعیین‌کننده موفقیت یک مدیر در اجرای برنامه‌ها است که باید در طرح مدرسه محوری دیده‌شده و طبق آن برنامه‌ها از طرف مرکز مدیریت ابلاغ شود.
وی در ادامه به فعالیت‌های مدرسه برای پاسخ‌گویی به هجمه‌های دشمن علیه نظام جمهوری اسلامی اشاره و تصریح کرد: نباید مدیران مدارس به فضای مجازی و تأثیر آن در جامعه بی‌توجه باشند، طراحی سایت و ایجاد کانال در برنامه‌های ایتا و واتس آپ برای پاسخگویی به شبهات جوانان و فعالیت گسترده ازجمله کارهایی است که در مدرسه در حال انجام است.
وی چاپ نشریه و بروشور را از دیگر اقدامات مدرسه خود معرفی کرد و افزود: دعوت از کارشناس‌هایی در حوزه‌های مختلف و چاپ بروشور و نشریه، اعزام مبلغ به مدارس و ادارات  البته با توجه به توان مالی مدرسه از اقداماتی است که برای معرفی انقلاب و دستاوردهای آن در سطح وسیعی در منطقه در حال اجراست.
وی اقتدار نظام را عامل همه این هجمه‌ها از طرف دشمنان دانست و تصریح کرد: دولت با حمایت مالی از مدارس علمیه  می‌تواند مدارس را در پاسخگویی جامع و گسترده نسب به شبهاتی که دشمنان ایجاد می‌کنند کمک کند زیرا عدم تمکن مالی طلاب این منطقه اجازه سفرهای تبلیغی به همه مناطق شهر را نمی‌دهد.