مدیرکل امور آموزش عمومی حوزه‌های علمیه خواهران:

بیش از 850 نفر در کمیسیون‌های مجازی امور آموزشی شرکت کردند

شناسه خبر : 62672

1397/05/04

تعداد بازدید : 297

بیش از 850 نفر در کمیسیون‌های مجازی امور آموزشی شرکت کردند
مدیرکل امور آموزش عمومی حوزه‌های علمیه خواهران گفت: از طریق کمیسیون‌های تشکیل شده در شبکه «کوثرنت» بیش از 880 نفر از مدیران و معاونان آموزش عضوگیری و محورها و مسائل به اعضا اطلاع‌رسانی شد.

خانم افشار در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری –اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران با اشاره به اجلاس سراسری مدیران حوزه‌های علمیه خواهران در مردادماه و قرار برگزاری‌های ۳ کمیسیون‌ آموزشی دراجلاس گفت: معاونت آموزش به منظور بهره­مندی حداکثری از ایده­ها، نظرات و پیشنهادات مدیران مدارس علمیه خواهران در اجلاس سراسری، فعالیت­های مقدماتی­ را به انجام رسانده است.

وی افزود: با توجه به قرار برگزاری حدود 10 کمیسیون با موضوعات مختلف و به طورهمزمان در اجلاس و باتوجه به محدودیت حضور مدیران برای شرکت در جلسات، مقرر شد تا با برگزاری‌ نشست‌ها و کمیسیون‌های مجازی، محورها و مسائل مورد نظر معاونت را تبیین کرده و نظرات مدیران و معاونان آموزش را دریافت کنیم.

مدیرکل امور آموزش عمومی حوزه‌های علمیه خواهران با بیان اینکه کمیسیون‌ها و نشست­های برخط و مجازی با کمک‌های مرکز فناوری اطلاعات برگزار شد خاطرنشان کرد: ابتدا جلسات آموزشی برای کار در فضای کوثرنت برای مدارس برگزار شد که تعداد 490 نفر از مدیران و معاونان آموزشی در این جلسه شرکت کردند، سپس از طریق کمیسیون‌های تشکیل شده در شبکه «کوثرنت»  بیش از ۸۸۰٫نفر از مدیران و معاونان آموزش عضوگیری و محورها و مسائل به اعضا اطلاع‌رسانی شد.

وی تصریح کرد: گرچه مباحث اصلی که زمینه تصمیم­سازی در خصوص برنامه­های آموزشی خواهد شد، در جلسات اصلی کمیسیون ها طرح می­شود، اما با هدف درگیرکردن مدیران با مسائل مشخص و ایجاد امکان مطالعات قبلی پیرامون آن‌ها، 3 نشست برخط، با محوریت برنامه­ریزی درسی، سنجش و پذیرش و اساتید در کوثرنت برگزار شد.

خانم افشار با اشاره به میزان مشارکت در کمیسیون‌ها گفت: در کمیسیون برنامه‌ریزی درسی حدود 407 نفر، سنجش و پذیرش 364 نفر و اساتید 355 نفر شرکت کردند.

وی عنوان کرد: رویکرد مباحث طرح شده در نشست‌­ها، عمدتا به سمت آسیب­‌های موجود در هر محور و راهکارهای رفع آن‌ها بود، همچنین در بخش اساتید موضوع جذب، گزینش و ارتقا اساتید، روش‌­ها و شرایط مورد بررسی قرار گرفت.

مدیرکل امور آموزش عمومی حوزه‌های علمیه خواهران گفت: در پذیرش نیز موضوع به­‌گزینی طلاب و شیوه­‌های پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران مطرح شد و در بخش برنامه‌­ریزی، آسیب­های نظام آموزشی، راهکارهای بهبود کمّی و کیفی برنامه درسی و ارزشیابی تحصیلی، بحث اصلی کمیسیون را تشکیل می­داد.

خانم‌ افشار در پایان اظهار کرد: پس از اجرای برنامه­‌های برخط، نظرات مدیران و معاونان جمع‌بندی و جهت طرح و بررسی در کمیسیون­‌ها تنظیم گردید؛ همچنین تعداد نظرات ارایه شده به صورت تشریحی 1564 و نظرات ارایه شده در نظرسنجی تستی 604 نظر بود.