درهای مدارس خصوصی برلین برای معلمان محجبه باز است

شناسه خبر : 62440

1397/04/27

تعداد بازدید : 220

درهای مدارس خصوصی برلین برای معلمان محجبه باز است
پس از آنکه سال گذشته مدرسه کاتولیک کانبزیوس در برلین یک معلم محجبه را استخدام کرد و این اقدام با واکنش‌های مختلفی در آلمان مواجه شد. اکنون مسئولان گروه کاری" آزادی مدارس برلین" با دفاع از این تصمیم، می‌گویند که درهای مدارس خصوصی برلین برای معلمان محجبه باز است.

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران به نقل از رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در آلمان، گروه کاری "آزادی مدارس  برلین" از استخدام یک معلم مسلمان محجبه در کالج کاتولیک کانیزیوس دفاع کرده است. آندریاس واگنر، سخنگوی این گوره روز چهارشنبه علیه کسانی که درخواست‌ کار معلمان را به دلیل ظاهر آنها رد می‌کنند، موضع گرفت. به گفته او معیار انتخاب معلمان باید "نگرش واقعی آنها نسبت به حرفه خود" باشد.

با این وجود، تصمیم دبیرستان کاتولیک در سال گذشته،  با بازخوردهای متفاوتی در سراسر کشور آلمان مواجه شد. براساس قوانین برلین، آموزگاران در مدارس عمومی از پوشیدن لباس‌های مذهبی منع شده‌اند. واگنر روز چهارشنبه تاکید کرد که این قوانین شامل مدارس خصوصی نمی‌شوند. با این حال، براساس گفته‌های او، تصمیم کالج کانیزیوس، تا به حال استثنا بوده است. براساس آمارها تنها یک‌دهم دانش‌آموزان در پایتخت آلمان در مدارس خصوصی درس می‌خوانند.واگنر در این ارتباط گفت:«چگونه مسئولان یک مدرسه با مسائل مذهبی درگیر هستند، در حالیکه باید به مفهوم آموزش بپردازند. علاوه بر این، پوشیدن روسری در مدارس به جای نماد حمایت از تروریسم، می‌تواند نشان‌دهنده بالا رفتن قدرت تحمل افراد در یک جامعه باشد.»

 توبیاس زیمرمن، مدیر مدرسه کاتولیک کانیزیوس نیز استخدام معلمان محجبه مسلمان را از جمله وظایفی دانست که مسیحیان در قبال جامعه خود باید انجام دهند. پدر زیمرمن بحث ممنوعیت حجاب برای ادغام مهاجران را "احمقانه" توصیف کرد. او گفت:«اگر کسی برای مصاحبه کاری روبروی من با اعتماد به نفس و آزاد بنشیند، و این احساس را به من بدهد که به دلیل پوشیدن روسری احساس سرخوردگی ندارد، من او را باور خواهم کرد.»