یکی از پژوهشگران آستان مقدس حضرت معصومه س:

ورود حضرت معصومه س روح تازه‌ای به قم بخشید / حوزه‌های علمیه خواهران ارتشی مجهز از بانوان عالمه و فهیمه دارد

شناسه خبر : 62331

1397/04/24

تعداد بازدید : 254

ورود حضرت معصومه س روح تازه‌ای به قم بخشید / حوزه‌های علمیه خواهران ارتشی مجهز از بانوان عالمه و فهیمه دارد
استاد حوزه گفت:‌ حضرت معصومه (س) از مدینه به سمت امام رضا (ع) حرکت کردند و از بدو ورود ایشان به شهر قم، در شیعه روح تازه‌‌ای دمیده شد و پس از حضور ایشان، شهر قم به معدن علما،‌ فقها، مفسرین و دانشمندان تبدیل شد.
 
به گزارش پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، «حجت‌الاسلام‌والمسلمین کشفی» در مراسمی که به مناسبت ولادت حضرت معصومه(س) در جمع کارکنان مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه‌ خواهران برگزار شد، ضمن اشاره به فرازی از دعای سحر «اللهم انی اسئلک من ملکک بأفخره.... بیان کرد: در دعای سحر از خداوند متعال نوعی از ولایت و پادشاهی هستی را طلب می‌کنیم و از او ولایتی الهی می‌خواهیم.
وی افزود: مقدرات الهی به گونه‌ای است که خداوند متعال از آغاز تا پایان جهان زمام امور انسان‌ها را برعهده انبیا و اولیای الهی قرار داده است و از آنجایی که پیامبر اکرم(ص) اشرف انبیا هستند، حکومت اعظم و ولایت اکبر بشریت به عهده ایشان است و پس از ایشان ولایت به ائمه اطهار(علیهم‌السلام) رسیده است.
پژوهشگر آستان مقدس حضرت معصومه (س) با اشاره به اینکه ما در عصر غیبت قرار داریم و باید منتظر استقرار حکومت عدل الهی توسط امام زمان (عج) باشیم خاطرنشان کرد: بر اساس روایات قطعی از ائمه اطهار (علیهم‌السلام) در زمان غیبت ولایت بر عهده عالمان دین است.
وی اظهار کرد: ملک و حکومت پادشاهان ظاهری است و تنها ولایت انبیا و اولیای الهی است که بر دل‌ها و وجود انسان‌ها حکومت می‌کند‌، به همین دلیل است که شعائر الهی به خوبی گرامی داشته می‌شوند.
استاد حوزه عنوان کرد: بر اساس تحقیقی که عالمان دین داشتند روز یکم ذی القعده ولادت حضرت معصومه (س) و یازدهم ذی‌القعده ولادت امام رضا (ع) است و به همین مناسبت این ایام به عنوان دهه کرامت نامگذاری شده است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین کشفی بیان کرد: حضرت معصومه (س) از مدینه به سمت امام رضا (ع) حرکت کردند و از بدو ورود ایشان به شهر قم، در شیعه روح تازه‌‌ای دمیده شد و پس از حضور ایشان، شهر قم به معدن علما،‌ فقها، مفسرین و دانشمندان تبدیل شد.
وی عنوان کرد: در روایات ما از علما با عبارت مواقع النجوم تعبیر شده است که به معنای ستاره‌های آسمانی هستند که انسان‌ها را از ظلمت‌های جامعه نجات می‌دهند؛ علمای اسلام راهنمای مردم و حافظ دیانت آن‌ها در تاریکی‌های ادوار مختلف بوده‌اند.
استاد حوزه تصریح کرد: وجود حوزه‌های علمیه و علمای اعلام در شهر قم برکات زیادی به دنبال داشته است.
وی اظهار کرد: اگر میلیون‌ها مفسر، عالم و فقیه داشته باشیم بازهم کافی نیست، زیرا طاغوت تمام توان خود را به کار می‌برد تا با کسانی که در مسیر هدایت قرار دارند مقابله کنند.
استاد حوزه در پایان گفت: امیدواریم حوزه‌های علمیه خواهران که ارتشی مجهز از بانوان عالمه و فهیمه بر علیه مقابله‌های فرهنگی طاغوتیان دارند موفق باشند و بتواند نقش مؤثری در زمینه‌سازی ظهور حضرت حجت (عج) ایفا کنند.