بیانیه مديريت حوزه علميه خواهران هرمزگان بمناسبت روز عفاف و حجاب

شناسه خبر : 62270

1397/04/20

تعداد بازدید : 216

بیانیه مديريت حوزه علميه خواهران هرمزگان بمناسبت روز عفاف و حجاب
مديريت حوزه علميه خواهران استان هرمزگان بمناسبت 21 تیرماه، روز عفاف و حجاب بیانیه ای صادر کرد و خواستار همکاری و تعامل تمام دستگاه های دولتی و غیر دولتی جهت ترویج عفاف و حجاب و جلوگیری از به ثمر رسیدن نقشه های شوم دشمنان در راستای از بین بردن عفت میان زنان جامعه، شد.

بسم الله الرحمن الرحیم


خداوند به پيامبر اكرم (صلي الله عليه و آله) می فرماید : «قل للمومنات یغضضن من ابصارهن و یحفظن فروجهن و لا یبدین زینتهن» ای پیامبر به زنان مومنه بگو از بعضی نگاه های غیر مجاز چشم پو شی کنند و دامن های خود را حفظ کنند و زینتهای خود را آشکار نسازند. (آیه ۳۰ سوره نور)

بیست و یکم تیرماه سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب به عنوان روز عفاف و حجاب نامگذاری شده است روزی که رضاخان مردم معترض به کشف حجاب را، درمسجد گوهرشاد به خاک و خون کشید.
ماهیت حجاب خلاصه شده در دین و یا مذهب خاصی نیست. بلکه باتوجه به دلایل عقلانی و روانشناسانه همه ی ادیان و مذاهب و همچنین عقل بشری، حجاب را به جوامع پیشنهاد می‌کنند، همانگونه که در سرزمین ما ایران هم قبل از ورود اسلام، حجاب و پوشش وجود داشته است.
آرامش رواني جامعه، یکی از طبیعی ترین و ضروری ترین نیازهای بشری است و زنان به عنوان نیمی از جامعه بشری می توانند  نقش تعیین کننده ای در حفظ بهداشت و سلامت جامعه داشته باشند زیرا آنان علاوه بر بهره مندی از نصف جمعیت جامعه در نیمه دیگرکه مردان باشند نیز نقش اساسی دارند وبا عملکرد صحیح وتوجه به نکات دینی واخلاقی می توانند محور فضائل اخلاقی قرار گیرند و جامعه را بسوی کمال سوق دهند در این میان نقش حجاب در رسیدن به این هدف فوق العاده فراوان است و همین امر باعث شده است تا خداوند در قرآن کریم به نحو کامل و صریح و با بیان تمام جزئیات، به امر حجاب و عفاف بعنوان مهمترین محور بهداشت و سلامت جامعه  بپردازد.
دشمنان دین اسلام، حجاب و عفاف را همیشه یکی از مهم ترین موانع در راستای عملیاتی کردن برنامه های خود برای تضعیف دین اسلام دانسته اند و از سال های بسیار دور، تضعیف پایبندی به حجاب در دستور کار آن ها قرار گرفته است و زنان جامعه ما باید با بصیرت، نقشه های آنان را نقش بر آب کنند.
مدیریت، اساتید، کارکنان و طلاب حوزه علمیه خواهران استان هرمزگان ضمن گرامیداشت 21 تیرماه، روز عفاف و حجاب، خواستار همکاری و تعامل تمام دستگاه های دولتی و غیر دولتی جهت ترویج عفاف و حجاب و جلوگیری از به ثمر رسیدن نقشه های شوم دشمنان در راستای از بین بردن عفت میان زنان جامعه، شدند.