نشست مشترک معاونان مديريت حوزه علميه خواهران هرمزگان برگزار شد

شناسه خبر : 62244

1397/04/19

تعداد بازدید : 251

نشست مشترک معاونان مديريت حوزه علميه خواهران هرمزگان برگزار شد
معاون پژوهش مديريت حوزه علميه خواهران هرمزگان از برگزاري نشست مشترک معاونان اين مركز، خبر داد.

به گزارش پايگاه خبري اطلاع‌رساني حوزه‌هاي علميه خواهران، با حضور «خانم آسيه كمالي» معاون پژوهش حوزه علميه خواهران هرمزگان، «خانم معصومه تركان» معاون آموزش حوزه علميه خواهران هرمزگان، نشست یک‌روزه در اين مركز برگزار شد.

خانم كمالي با اشاره به ضرورت توجه اساتيد حوزه علميه خواهران به مسئله پژوهش، گفت: توجه به پژوهش و مقاله‌نویسی در ميان اساتید حوزه علميه خواهران، باعث تشویق و بوجود آمدن علاقه نسبت به پژوهش در ميان طلاب خواهد شد.

وي افزود: اگر پژوهش به عنوان یک مسئله‌ي مهم در طول دوره تحصیل، به صورت علمي و عملي به طلاب آموزش داده نشود، بعد از پايان مراحل تحصيل، تشويق آنها به پژوهش، دشوار خواهد شد.

معاون پژوهش با اشاره به اينكه پژوهش به عنوان یک فن، نیازمند تمرین پیاپی است، تصريح كرد: طلاب با نگارش مقالات و تحقیقات مختلف در طول تحصیل خود، به مرور با آن آشنا شده، به اصلاح معایب کار خویش خواهند پرداخت.

وي خاطرنشان كرد: بي‌توجهي طلاب به پژوهش بعد از اتمام تحصيل، آنها را در تدوين تحقيق پاياني، با مشکل اساسی روبرو خواهد ساخت؛ لذا برگزاري دوره‌های کارگاهیِ روش تحقیق و پایان‌نامه‌نویسی، ثمربخش خواهد بود.

خانم كمالي نقش اساتید حوزه‌های علمیه را در تشويق و هدايت طلاب به پژوهش، بسيار مهم دانست و افزود: آشنايي اساتید با پژوهش و ارائه آثار پژوهشی، الگوی مناسبي برای تشويق طلاب به پژوهش خواهد بود.

وي اضافه کرد: اساتیدی که دروس خود را به صورت تحقیقی ارائه می‌دهند و طلاب را به پژوهش ترغیب مي‌كنند، در زمينه‌ي تحقيق و پرورش طلاب پژوهشگر، باعث پيشرفت خود نیز خواهند شد.

خانم كمالي در پايان با اشاره به اينكه روش تحقیق و شیوه‌ی نگارش مقاله، یک فن است، بيان داشت: چون برخي از اساتيد با وجود داشتن مدارج علمیِ بالا، مهارت لازم در فن تدوين مقاله و تحقيق پژوهشي را ندارند؛ بنابراین، می‌بایست با فراگیری آن و تولید علم و پیشرفت در این زمینه، جایگاه علمی و پژوهشی خویش را ارتقا ببخشند.