امام جمعه نور تاکید کرد:

ضرورت حمایت مسئولین و دلسوزان نظام از حوزه های علمیه خواهران

شناسه خبر : 62230

1397/04/19

تعداد بازدید : 142

ضرورت حمایت مسئولین و دلسوزان نظام از حوزه های علمیه خواهران
امام جمعه نور در دیدار با مدیرحوزه علمیه خواهران مازندران گفت: با توجه به خدمات حوزه علمیه خواهران در کشور، باید این مراکز توسط مسئولین، علما و دلسوزان نظام حمایت و تقویت شود.

 به گزارش پایگاه خبری- اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، «حجت الاسلام والمسلمین احمدی» امام جمعه نور در دیدار با مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران بیان کرد: یکی از برکات انقلاب اسلامی ایران تاسیس حوزه علمیه خواهران به دستور حضرت امام خمینی(ره) بوده که مقام معظم رهبری نیز عنایت ویژه به آن داشته و منشا خدمات و برکات زیادی در جامعه بوده است.
وی افزود: در حال حاضر پس از تلاش و زحمات فراوان علما و بزرگان در تاسیس حوزه های علمیه خواهران و تربیت خواهران طلبه، شاهد گسترش این مراکز حوزوی در کشور هستیم.
امام جمعه نور در ادامه اظهار کرد: با توجه به این که بخش اعظمی از جامعه ما را بانوان تشکیل می دهند؛ لذا خواهران طلبه در تعلیم و تربیت زنان جامعه، ساماندهی هیاتهای مذهبی به خصوص جلسات خانگی بانوان نقش بسزائی دارند؛ زیرا کسانی که در مراکز حوزوی تعلیم دیده و تربیت درست دینی شده اند به عنوان کارشناسان علوم دینی بهتر می توانند با خرافات و انحرافاتی که در میان قشر بانوان وجود دارد برخورد نموده و معارف ناب و اصیل وحیانی و الهی را به فرزندان و زنان این مرز و بوم تعلیم دهند.
وی تصریح کرد: در حال حاضر خواهران طلبه، آموزش و تربیت نیروها را در بخشهای مختلف جامعه با تدریس در موسسات آموزشی، مدارس و دانشگاهها، کارشناس در مراکز مشاوره خانواده و برنامه های آموزشی خانواده عهده دار بوده و در بخش پاسخگوئی به شبهات روز به خصوص شبهاتی که دشمن به ذهن جوانان ما القاء می کند نیز اساتید و طلاب خواهر بسیار موفق بوده اند.
حجت الاسلام احمدی در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به خدمات حوزه علمیه خواهران در کشور، باید این مراکز توسط مسئولین، علما و دلسوزان نظام حمایت و تقویت شود. در مازندران نیز مسئولین، ائمه جمعه و فضلا باید به توسعه و تجهیز مدارس علمیه خواهران در چه در  بخش سخت افزاری(ساخت حوزه) و چه نرم افزاری نوجه ویژه نموده و از آن حمایت  نمایند.
در شهرستان نور نیز خواهران علاقمند زیادی جهت تحصیل و تدریس در حوزه علمیه خواهران وجود دارند؛ که امیدواریم با همکاری مدیریت حوزه علمیه خواهران استان و مسئولین شهرستانی، یه زودی شاهد تاسیس مدرسه علمیه خواهران در این شهرستان باشیم.