مدیر مدرسه علمیه خواهران الزهرا س بندرعباس

طلاب فضایل علمی و اخلاقی امام جعفر صادق ع را سرلوحه ی زندگی فردی و اجتماعی خود قرار دهند

شناسه خبر : 62202

1397/04/17

تعداد بازدید : 91

طلاب فضایل علمی و اخلاقی امام جعفر صادق ع را سرلوحه ی زندگی فردی و اجتماعی خود قرار دهند
«خانم باقری‌زاده» گفت: طلاب باید فضیلت‌های علمی و اخلاقی امام جعفر صادق(ع) را سرلوحه‌ی زندگی فردی و اجتماعی خود قرار دهند و تمام تلاش خود را برای ترویج این فضایل در بستر جامعه به کار گیرند.

«خانم اشرف باقری‌زاده» در گفت‌وگو با پایگاه خبری ـ اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، ضمن تسلیت شهادت جانسوز امام جعفر صادق(ع)، بیان داشت: او ششمین امام شیعیان و ملقب به صادق است و فرزند امام محمد باقر(ع) و امّ ‌فروه بوده، 34 سال امامت شیعیان را برعهده داشت.
خانم باقری‌زاده در ارتباط با شخصیت علمی آن حضرت گفت: آن حضرت در ميان اهل‌سنت، از جایگاه علمی والایی برخوردار بود.
 وی با اشاره به پایه‌گذاری بنیان فکری آن امام همام در میان دوستداران خویش، تصریح کرد: این بنیان فکری، همواره راهنمای علمی و فکری پیروان حقیقت بوده است.
استاد حوزه افزود: در زمینه‌های فقه، اعتقادات، اخلاق، و غیره، او توانست شاگردان، محدثان و عالمان زیادی تربیت کند.
مدیر مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) در بندرعباس تاکید کرد: امام جعفر صادق (ع) در دوران امامت خود با داشتن حدود چهار هزار شاگرد، پایگاه بزرگ و منبع علمی و معنوی مهمی در جهان اسلام بود.
استاد حوزه در ادامه به برخی از فضایل اخلاقی آن حضرت اشاره کرد و اظهار داشت: طلاب باید فضیلت‌های علمی و اخلاقی آن امام را سرلوحه‌ی زندگی فردی و اجتماعی خود قرار دهند.
این مسئول افزود: بر تمامی طلاب و مسئولین فرهنگی جامعه لازم و واجب است برای ترویج و شناخت شخصیت و مکتب امام جعفر صادق(ع) تلاش کنند.
25 شوال سالروز شهادت ششمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت امام جعفر صادق (ع) است.