مدیر حوز علمیه خواهران استان کرمانشاه:

حوزه و مرجعیت عامل مبقیه انقلاب و نظام اسلامی اند

شناسه خبر : 62104

1397/04/13

تعداد بازدید : 143

حوزه و مرجعیت عامل مبقیه انقلاب و نظام اسلامی اند
مدیر حوزه علمیه خواهران استان کرمانشاه با بیان اینکه انقلاب اسلامی از حوزه و با رهبری امام خمینی(ره) شروع شد و عامل محدثه و مبقیه آن نیز حوزه و مرجعیت هستند، گفت: باید تبعیت از ولایت فقیه نصب العین همگان قرار گیرد.
 
به گزارش پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران «حجت‌الاسلام والمسلمین فاضلی» با تمسک به آیة 2 سور نصر، «وَرَ‌أَيْتَ النَّاسَ يَدْخُلُونَ فِي دِينِ اللَّـهِ أَفْوَاجًا/ و ببینی که مردم، گروه گروه به دین خدا می گروند»، بیان کرد: حوزه علمیه بسترساز گرایش جامعه بشری به سوی اسلام ناب و شریعت محمدی(ص) است.
 
وی در ادامه با نقل حدیثی از  امام رضا(ع) که می فرماید: إنّ النّاسَ لَو عَلِمُوا مَحاسِنَ کَلامِنا لَاتَّبَعُونا/ اگر مردم زيبايي‌هاي سخنان ما را مي‌شناختند، بي‌شک از ما پيروي مي‌کردند، افزود: حوزه علمیه در راستای عمل به سیره بزرگان دین، با زبان روز و آموزش مبلغین مجرب در صدد معرفی معارف اهل بیت(علیهم‌السلام) به تشنگان معرفت الهی است.
 
مدیر حوزه علمیه خواهران استان کرمانشاه در ادامه با تشریح نقشه دشمنان دین خدا برای تضعیف اسلام، گفت: دشمنان برای تضعیف علمای اسلام در جامعه بشری، حوزه های علمیه را مورد حمله قرار داده‌اند.
 
وی در ادامه رمز موفقیت دولت‌ها در جوامع اسلامی را توجه به منویات علما و بزرگان و حوزه‌های علمیه  دانست و اظهار کرد: توجه دولت‌های اسلامی به نصایح خیرخواهانه مراجع و علما در عرصه خدمت به اسلام و مسلمین موجب توفیقات روزافزون می‌گردد.
 
حجت‌الاسلام‌‌والمسلمین فاضلی با اشاره به پیشرفت‌های حوزویان به برکت انقلاب اسلامی و حضور در عرصه‌های نشر فرهنگ دینی، گفت: حوزه علمیه در راستای تعالی بشریت حرکت می‌کند.
 
مدیر حوز علمیه خواهران کرمانشاه با بیان اینکه انقلاب اسلامی از حوزه و با رهبری امام خمینی(ره) شروع شد و عامل محدثه و مبقیه آن نیز حوزه و مرجعیت هستند، گفت: باید تبعیت از ولایت فقیه نصب العین همگان قرار گیرد.