معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد خبر داد

فعالیت 885 نفر از مبلغان حوزه علمیه خواهران استان یزد در فصل بهار

شناسه خبر : 62073

1397/04/12

تعداد بازدید : 91

فعالیت 885 نفر از مبلغان حوزه علمیه خواهران استان یزد در فصل بهار
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد از فعالیت 885 مبلغ خواهر در این استان خبر داد و گفت: در طول فصل بهار امسال 885مبلغ، در برنامه‌های اردوهای راهیان نور، اعتکاف، جلسات قرآنی و غیره فعالیت داشتند.

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، «خانم مریم حسن پور»، معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد با اشاره به اینکه بهارسال ۹۷ با ماه‌های پرفیض رجب، شعبان و رمضان مصادف شد و بهار معنوی و ویژه‌ای در ابتدای سال 97 رقم خورد، بیان کرد: طلاب خواهر در ابتدای سال و ایام نوروز فعالیت تبلیغی را در اماکن مذهبی از قیبل مساجد، امامزاه‌ها، حسینیه‌ها و اماکن تاریخی و باستانی آغاز کردند.

وی با بیان اینکه  از وظايف حوزه علمیه خواهران، اعزام مبلغ در مناسبت‏های ویژه در طول سال است، ادامه داد: در این راستا در ایام تعطیلات نوروزی سال 97، تعداد ۱۶۵ مبلغ با حضور در اماکن گردشی، امامزادگان، ایستگاه راه آهن و غیره فعالیت داشتند.

خانم حسن‌پور با اشاره به فعالیت تبلیغی طلاب در کاروان‌های راهیان‌نور، افزود: در این زمینه نیز ۱۰۱ مبلغ در ۱۱۵ اعزام اعم از کاروان دانشجویی، دانش‌آموزی و یا اقشار مختلف مردمی مشغول فعالیت شدند.

وی با اشاره به نقش حوزه‌های علمیه در تعمیق باورهای دینی، بیان کرد: در ایام اعتکاف امسال نیز ۱۸۲ مبلغ در ۴۳۰ اعزام به مساجد، مباحث دینی و اخلاق اسلامی را بیان کردند و پاسخگوی سوالات شرعی بانوان معتکف در مساجد بودند؛ در ماه مبارک رمضان 330 جلسه قرآنی در 11 مدرسه علمیه خواهران سراسر استان همراه با آموزش تجوید و روانخوانی بیان تفسیر و احکام برگزار شد و همچنین مراسم احیاء و شب‌زنده‌داری ویژه شب‌های قدر در 6 مدرسه علمیه خواهران استان یزد با حضور عمو م بانوان برگزار شد.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد با اشاره به اهمیت جلسات قرآنی و آموزش قرآن به بانوان تصریح کرد: درماه مبارک رمضان ۳۵۳ مبلغ، ۱۰۷۴۷ جلسه را در سراسر استان یزد برگزار کردند که قرائت قرآن، تفسیر و آموزش روان‌خوانی و روخوانی قرآن کریم، پاسخگویی به مسائل شرعی، بیان احکام و غیره، از  برنامه‌های اجرا شده در این جلسات بوده است و اين اعزام‏ها به درخواست مردمی صورت گرفته است.

1007