معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد خبر داد

فعالیت 885 نفر از مبلغان حوزه علمیه خواهران استان یزد در فصل بهار

شناسه خبر : 62073

1397/04/12

تعداد بازدید : 123

فعالیت 885 نفر از مبلغان حوزه علمیه خواهران استان یزد در فصل بهار
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد از فعالیت 885 مبلغ خواهر در این استان خبر داد و گفت: در طول فصل بهار امسال 885مبلغ، در برنامه‌های اردوهای راهیان نور، اعتکاف، جلسات قرآنی و غیره فعالیت داشتند.

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، «خانم مریم حسن پور»، معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد با اشاره به اینکه بهارسال ۹۷ با ماه‌های پرفیض رجب، شعبان و رمضان مصادف شد و بهار معنوی و ویژه‌ای در ابتدای سال 97 رقم خورد، بیان کرد: طلاب خواهر در ابتدای سال و ایام نوروز فعالیت تبلیغی را در اماکن مذهبی از قیبل مساجد، امامزاه‌ها، حسینیه‌ها و اماکن تاریخی و باستانی آغاز کردند.

وی با بیان اینکه  از وظايف حوزه علمیه خواهران، اعزام مبلغ در مناسبت‏های ویژه در طول سال است، ادامه داد: در این راستا در ایام تعطیلات نوروزی سال 97، تعداد ۱۶۵ مبلغ با حضور در اماکن گردشی، امامزادگان، ایستگاه راه آهن و غیره فعالیت داشتند.

خانم حسن‌پور با اشاره به فعالیت تبلیغی طلاب در کاروان‌های راهیان‌نور، افزود: در این زمینه نیز ۱۰۱ مبلغ در ۱۱۵ اعزام اعم از کاروان دانشجویی، دانش‌آموزی و یا اقشار مختلف مردمی مشغول فعالیت شدند.

وی با اشاره به نقش حوزه‌های علمیه در تعمیق باورهای دینی، بیان کرد: در ایام اعتکاف امسال نیز ۱۸۲ مبلغ در ۴۳۰ اعزام به مساجد، مباحث دینی و اخلاق اسلامی را بیان کردند و پاسخگوی سوالات شرعی بانوان معتکف در مساجد بودند؛ در ماه مبارک رمضان 330 جلسه قرآنی در 11 مدرسه علمیه خواهران سراسر استان همراه با آموزش تجوید و روانخوانی بیان تفسیر و احکام برگزار شد و همچنین مراسم احیاء و شب‌زنده‌داری ویژه شب‌های قدر در 6 مدرسه علمیه خواهران استان یزد با حضور عمو م بانوان برگزار شد.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد با اشاره به اهمیت جلسات قرآنی و آموزش قرآن به بانوان تصریح کرد: درماه مبارک رمضان ۳۵۳ مبلغ، ۱۰۷۴۷ جلسه را در سراسر استان یزد برگزار کردند که قرائت قرآن، تفسیر و آموزش روان‌خوانی و روخوانی قرآن کریم، پاسخگویی به مسائل شرعی، بیان احکام و غیره، از  برنامه‌های اجرا شده در این جلسات بوده است و اين اعزام‏ها به درخواست مردمی صورت گرفته است.

1007