مدیرحوزه‌ علمیه خواهران استان تهران:

شهید بهشتی شخصیتی فاضل، عالم و حکیم بود

شناسه خبر : 61881

1397/04/10

تعداد بازدید : 365

شهید بهشتی شخصیتی فاضل، عالم و حکیم بود
مدیر حوزه‌ علمیه خواهران استان تهران گفت: شهید بهشتی یک فاضل، عالم و حکیم بود، ایشان در مسائل اجتماعی صاحب‌نظر بود که با معیارهای روز نیز هم خوانی داشت؛ امروز ما از چنین علمایی کم داریم.

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران،‌ حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدرضا آقامیری مدیر حوزه‌ علمیه خواهران استان تهران، در گفت‌وگو با خبرنگاران، درباره شخصیت شهید بهشتی، گفت: شهید بهشتی بخشی از ولایت رهبری آن زمان را تشکیل می‌داد.

وی افزود: آن زمان پس از امام راحل دومین شخصیت علمی، پرتوان و انقلابی بود، اگرچه شهید مطهری تئوریسین انقلاب بود اما شهید بهشتی ابعادی وسیع‌تر از شهید مطهری داشت، ایشان یک شخصیت بین‌المللی، علمی، دانشگاهی، حوزوی، مجتهد و به تمام معنا دانشمند بود، همه کسانی با شهید بهشتی بحث و مباحثه داشتند به علم، نبوغ، هوش و استعداد ایشان اذعان داشته و آن را می‌ستودند.

مدیر حوزه‌ علمیه خواهران استان تهران ادامه داد: تعابیری که حضرت آیت‌الله شبیری زنجانی درباره ایشان داشت این است که او جزء باهوش‌ترین شخصیت‌ها و فضلای دوران ما بود؛ چه بسا حتی باهوش‌تر از امام موسی صدر بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین آقامیری درباره مظلومیت شهید بهشتی بیان داشت: حتی امروز هم شهید بهشتی مظلوم است چراکه هنوز در شخصیت کلان و فراملیتی او در زوایای مختلف غور و تفحص نشده است، که اگر بپردازیم به نظرات مختلف فقهی، بصیرت، حکمت ایشان پی خواهیم برد.

وی افزود: شهید بهشتی یک فاضل، عالم و حکیم بود، ایشان در مسائل اجتماعی صاحب‌نظر بود که با معیارهای روز نیز هم خوانی داشت؛ امروز ما از چنین علمایی کم داریم.

مدیر حوزه‌ علمیه خواهران استان تهران گفت: اگر ما بخواهیم شهید بهشتی را تعریف کنیم باید بگویم او امروز در شخصیت رهبر معظم انقلاب متبلور و متجلی شده است